خانه دار شدن کارگران با یک میلیون مسکن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:57 - شنبه 16 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۷۸۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
عضو شورای عالی کار: حداقل به یک میلیون مسکن برای خانه دار شدن کارگران فاقد مسکن نیازمندیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خدایی با اشاره به وجود ۱۳و نیم میلیون کارگر فعال در کشور افزود: بسیاری از این افراد فاقد مسکن مناسب برای زندگی هستند که در نظر داریم با اجرای طرح‌های مختلف نسبت به خانه دار شدن آن‌ها اقدام کنیم.
 


فعالیت تعاونی‌های مسکن در سکوت مطلق

خدایی با بیان اینکه بسیاری از تعاونی‌های مسکن کارگری هم اکنون فعالیت چشمگیری ندارند، افزود: بزرگترین تعاونی مسکن کارگران کشور از سال ۶۹ تاکنون تنها ۲۸ هزار واحد مسکونی احداث کرده است که با توجه به آمار و ارقام موجود کمتر از این به نظر می‌رسد که این میزان واحد مسکونی با توجه به جمعیت فعال کارگران بسیار ناچیز است.
 

خدایی با بیان اینکه طرح‌های ۱۰ گانه‌ای برای خانه دار شدن کارگران در دست بررسی است، گفت:
 
 
خدایی در ادامه با بیان اینکه معتقدیم تشکل های کارگری باید تقویت شود، افزود: 
 

شاه کرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون با اشاره به دستور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به معاونین و مشاورین این وزارتخانه مبنی بر توانمندسازی تعاونی‌های مصرف و مسکن کارگری با همکاری تشکل‌های کارگری برای دسترسی کارگران کشور به بخش کالا‌های اساسی و مسکن ارزانقیمت، گفت: تجدیدنظر و اصلاح تبصره ۲ ماده ۱۴۲ قانون کار برای تعیین میزان مشارکت دولت، کارفرما و کارگران در دستور کار دولت قرار دارد.
 
 
وی در ادامه گفت: با همکاری تشکل های عالی در تلاشیم با ارسال اصلاحیه به هیئت دولت، امیدواریم تا پایان سال به نتیجه مطلوب برسیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۹°