در حال بررسی گام چهارم کاهش تعهدات برجام هستیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:12 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۷۸۶۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
رئیس دفتر رئیس جمهور، با بیان اینکه طرف های مذاکره با ایران به خصوص اروپایی ها باید به تعهدات خود پایند باشند، گفت: ایران در حال بررسی گام چهارم کاهش تعهدات برجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود واعظی کهبه سمنان سفر کرده است پس از برگزاری نشست اقتصاد مقاومتی این استان به میزبانی استانداری، در پاسخ به سوالی با موضوع رصد تعهدات اروپایی‌ها در برجام و با بیان اینکه کمیته‌ای برای بررسی رفتار اروپا تشکیل شده است، گفت: کار این کمیته در واقع رصد گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام و تاثیرات آن است.

وی افزود: در حال بررسی این موضوع هستیم که گام چهارم کاهش تعهدات ایران در موضوع برجام، می‌بایست چه نوع اقداماتی باشد و طبیعی است که نتیجه کار این کمیته یک هفته قبل از اتمام اولتیماتوم دوماهه ایران به رئیس جمهور تقدیم می‌شود تا در نهایت شرایط بررسی و تصمیم گیری‌های لازم صورت گیرد. اگر آنچه هدفگذاری گام سوم است

رئیس دفتر رئیس جمهور، گفت: طرف‌های ما۱+۴ و بالاخص اروپا اگر نتواند به تعهدات خود پایبند باشد، طبیعی است که ما برای برداشتن گام چهارم اقدام خواهیم کرد.

واعظی درباره احتمال رفع فیلتر تلگرام با دستگیری قاضی فیلتر کننده این پیام رسان، گفت: سیاست دولت این نیست که اسم یک پیام رسان را مطرح کند لذا ما سیاست مان نخست این است که باید تقویت و حمایت از پیام رسان‌های داخلی صورت گیرد. ما معتقدیم که باید حریم خصوصی مردم در داخل ایران بماند و دشمن نتواند همه اطلاعات مردم ما را در خارج ایران رصد کند.

وی افزود: تا زمانی که پیام رسان‌های داخل تمام امکانات و نیاز‌هایی که مردم دارند را نتوانند ارائه کنند، پیام رسان‌هایی که به دو موضوع، نخست اخلاق و دوم امنیت کشور توجه می‌کنند از نظر ما می‌توانند ادامه کار بدهند در گذشته نیز اعلام کردیم، شبکه‌هایی هستند که به نوعی کارشان اطلاع رسانی و تبلیغاتی و رسانه‌ای نیست و این دست شبکه ها، در حال بازی در زمین دشمنان هستند شبیه موضوع آمد نیوز که امروز برای مردم ما و کشور‌های مختلف مشخص شد که یک شبکه برای سرویس‌های دشمنان کار می‌کند و این متفاوت است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°