سیدحسن نصرالله: لبنانی ها برای دفاع از اهل بیت (س) آماده اند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:40 - جمعه 04 بهمن 1398
کد خبر : ۷۳۸۱۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به قیام اهالی بعلبک در حمایت از اسرای کربلا تصریح کرد هنوز هم این مردم هرجایی که لازم باشد در دفاع از اهل بیت (س) به پا می خیزند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سیدحسن نصرالله در سخنرانی خود در مراسم پیاده روی اهالی بعلبک لبنان در اربعین حسینی تلاش 1400 سال پیش مردم این منطقه برای آزاد ساختن حضرت زینب کبری (س) و اهل بیت سیدالشهدا (ع) را نشانه دیرینه بودن روحیه آزادگی و ایثارگری مردم توصیف کرد و گفت: هنوز هم همین مردم با همان عشق و علاقه هرجایی که لازم باشد برای دفاع از حریم آل الله (س) اقدام می کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حضور میلیونی زائران در کربلا و عتبات عراق، از مردم و مقامات عراقی بخاطر خدمات خالصانه شان به زائران قدردانی کرد.

سیدحسن نصرالله این حضور میلیونی و سیل خروشان دوست داران اهل بیت (س) را آزار دهنده دشمنان دانست و گفت: آنها تلاش بسیاری می کنند تا این موضوع پنهان بماند اما به برکت ائمه اطهار (س) هر سال باشکوه تر از سال قبل برگزار می شود.

 
دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: این مراسم هیچ مشابهی در جهان ندارد و از تمام نقاط جهان حتی از اروپا و آمریکا خود را به کربلا می‌رسانند.
 
وی گفت: این راهپیمایی بار دیگر حسین (ع) را به جهانیان معرفی می‌کند و بسیاری سؤال می‌کنند که حسین کیست؟ این عشق و محبت چیست که با گذشت این مدت، هنور می‌تواند این تعداد انسان را به سوی خود جذب کند.

نصرالله در بخش دیگر سخنان خود به اتفاقات اخیر لبنان پرداخت و تأکید کرد که باید با مسئولیت‌پذیری در این خصوص سخن گفت.

دبیرکل حزب‌الله گفت: هنگامی که از مسئولیت همگانی در لبنان چه آن‌ها که در قدرت هستند و چه خارج آن سخن می‌گوییم؛ یعنی همه باید در برابر این شرایط خطرناک و مهم که کشور با آن مواجه است، مسئولیت‌پذیر باشند و این بسیار آسان است که فردی از مسئولیت‌ها شانه خالی و بار آن را به دوش دیگران بیاندازد و از دولت و مسئولیت خود کنار بکشد و بخواهد استعفاء دهد.»

سید نصرالله گفت: برخی در دولت لبنان و گروه‌های سیاسی می‌خواهند از مسئولیت خود شانه خالی کرده و کنار بکشند و تبعات شرایط امروز را به دوش دیگران بیاندازند. او این اقدام را نشانه عدم وجود عرق ملی و ارزش‌های اخلاقی و انسانی در مواجه با سرنوشت مردم و کشور دانست.

وی تأکید کرد: شرایط امروز لبنان حاصل اقدامات دولت فعلی یا زاییده یک سال یا یک دوره نیست بلکه حداقل تراکم مشکلاتی است که در طول ۳۰ سال گذشته به وجود آمده است و از این رو همگی مسئولیت آن را بر عهده دارند و شایسته نیست برخی که در همه دولت‌ها حضور داشتند؛ اکنون سوار بر موج مردمی شده و مطالبه مبارزه با فساد کنند.

دبیرکل حزب‌الله با اشاره به اتفاقات و اعتراض‌های مردم لبنان در روز‌های اخیر گفت: ما به اعتراض‌هایی که برای دولت پیام دارد و به صورت خودجوش هم انجام شده است، احترام می‌گذاریم.

سید حسن نصرالله گفت: لبنان اکنون با خطر‌های واقعی مواجه است؛ او خطر اول را فروپاشی اقتصادی و مالی و خطر دوم را انفجار مردمی در پی اقدامات اشتباه دانست. اشتباهاتی که به عقیده نصرالله افزایش مالیات بر فقرا و قشر کم درآمد جزئی از آن محسوب می‌شود. او تأکید کرد که با عزم و فداکاری و اخلاص می‌تواند مانع از فروپاشی اقتصادی شد.

وی گفت: پیام اعتراضات دو روز گذشته تأکید بر این بود که مردم تحمل مالیات جدید را ندارند و گروه‌های سیاسی نیز نمی‌توانند مانع حضور مردم در خیابان‌ها و برپایی اعتراض شوند.

وی افزود: برخی اصرار بر افزایش مالیات‌ها دارند؛ اما با این روش کشور به نابودی حقیقی دچار خواهد شد.

سید نصرالله گفت: اگر دولت بتواند اعتماد مردم را به دست آورد؛ مردم نیز مالیات معینی را برای نجات وضع موجود پرداخت می‌کنند، اما هنگامی که شاهد فساد و هدر رفتن صد‌ها میلیون دلار هستند هرگز قبول نمی‌کنند که چیزی به حکومت پرداخت کنند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه تأکید کرد که حزب‌الله با استعفای دولت موافق نیست؛ چرا که در صورت استعفا یک سال طول خواهد کشید تا دولت جدید بر سر کار آید و این در حالی است که آنقدر زمان در دسترس نیست که دولت جدیدی تشکیل شود. او گفت در بحث تشکیل دولت، بیش از وزراء، گروه‌های سیاسی مهم هستند.

وی در ادامه افزود: «برخی از دولت تکنوکرات سخن می‌گویند، در چنین شرایطی که لبنان در آن به سر می‌برد، دولت تکنوکرات دو هفته نیز دوام نمی‌آورد و هر کسی خواستار چنین دولتی باشد اولین فردی است که آن را ساقط می‌کند و باید دولت به کار خود با روح و مسیر جدید ادامه دهد و از اتفاقاتی که در دو روز گذشته در لبنان رخ داد عبرت بگیرد.»

نصرالله ایده برگزاری انتخابات زود هنگام را نیز رد کرد و گفت که این کار چیزی را تغییر نمی‌دهد جز اینکه بودجه زیادی می‌طلبد.

وی خطاب به معترضان با بیان اینکه حزب‌الله به فریاد‌ها و اعتراضات شما احترام می‌گذارد؛ تأکید کرد: بدون شک پیام شما به همه مسئولان رسید و در طی ساعات آتی واتس‌آپ نیز شروع به کار خواهد کرد.

نصرالله افزود: پیام مردم مختص شخص معین و خاصی نیست بلکه برای همه گروه‌های سیاسی و نهاد‌های حکومتی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۶°