ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:20 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۸۲۱۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام کرد ایران با ارائه گزارشی از روند ترویج کتابخوانی، در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت مشارکت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تبلیغ برنامه‌های ترویج کتابخوانی در هفتاد و یکمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت خبر داد.

ابراهیم حیدری گفت: همزمان با برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در کشور آلمان، گزارشی از برنامه‌های ترویج کتاب‌خوانی در ایران به این نمایشگاه ارسال شده است.

وی ادامه داد: این گزارش‌ها درقالب چند فیلم مستند با زیرنویس انگلیسی، بروشور و کتاب و لوح فشرده هستند که به زبان انگلیسی ترجمه و در راستای دیپلماسی فرهنگی در نمایشگاه عرضه می‌شوند.

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌‎ریزی‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به معرفی ۹ نویسنده ایرانی و آثار آن‌ها در نمایشگاه کتاب فرانکفورت عنوان کرد: همچنین پرونده ۹ نفر از نویسندگان ایرانی که شامل معرفی و آثار آن‌هاست در قالب کتاب و لوح فشرده به این نمایشگاه ارسال شده است.
 
سوسن طاقدیس، احمد اکبرپور، محمدرضا شمس، آتوسا صالحی، سید نوید سید علی اکبر، مهدی رجبی، حمیدرضا شاه آبادی، آرمان آرین و عباس جهانگیریان نویسندگانی اند که به نمایشگاه فرانکفورت معرفی شده اند و همه آنها در حوزه کودک و نوجوان فعالیت دارند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۲۴ تا ۲۸ مهر در شهر فرانکفورت آلمان دایر است و شهر یزد به عنوان پنجمین پایتخت کتاب ایران نیز در این نمایشگاه به معرفی برنامه‌های کتابخوانی خود می‌پردازد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°