مجازات مسببان حمله به نفتکش ایرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:24 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۷۳۸۶۶۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
سخنگوی وزارت امور خارجه، درباره حمله به نفتکش ایرانی گفت: مسببان حمله به نفتکش ایرانی را مجازات می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
موسوی در نشست خبری افزود: بررسی‌های همه جانبه درباره این اقدام خصمانه که با پشتوانه دولتی صورت گرفته در حال انجام است و اعلام کرده ایم مسببان حمله به نفتکش ایرانی را مجازات خواهیم کرد.

وی گفت:گزارشی هم درباره این موضوع به سازمان ملل ارائه شده و در حال پیگیری قانونی و حقوقی این موضوع هستیم.
 
موسوی، همچنین با تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: در روز‌های گذشته شاهد برگزاری مراسم باشکوه اربعین در عراق بودیم که نشان دهنده عظمت اسلام و برادری و اخوت دو ملت ایران و عراق بود و جا دارد از میزبانی شایسته دولت و ملت عراق که کریمانه از زائران امام حسین (ع) پذیرایی کردند و این راهپیمایی در کمال سلامت و ارامش برگزار شد قدردانی کنم.

وی اضافه کرد: ما پویش صلح امید را به سران کشور‌های ذی ربط اعلام کردیم و امیدواریم به این پویش بپیوندند تا شاهد منطقه‌ای عاری از خشونت و باثبات باشیم.

موسوی، درباره طرح ۱۸ میلیارد دلاری فرانسه و ژاپن نیز گفت: این همان طرحی بود که فرانسوی‌ها به دنبال آن بودند و تا جایی نیز پیش بردند، اما از آنجا که باید از کس دیگری اجازه می‌گرفتند تاکنون بی نتیجه مانده است.

وی اضافه کرد: طرح مشابهی هم قبلا ژاپن ارائه کرده بود که آن‌ها هم بتوانند کمک کننده باشند. از این طرح اطلاعات جدیدی ندارم و هر چه بوده مربوط به گذشته است و به این صورت چیز جدیدی را شاهد نخواهیم بود.

سخنگوی وزارت خارجه، ابراز امیدواری کرد با همراهی همه گروه‌ها و احزاب آرامش به لبنان بازگردد.
 
 موسوی، در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره ناآرامی‌های اخیر در لبنان افزود: بنا داریم در مسائل داخلی کشور‌ها دخالت نکنیم.

وی اضافه کرد: دولت و ملت لبنان، دولت و ملت رشید و قادری هستند، طبیعتا مطالباتی دارند که دولت در حال بررسی آن است و امیدواریم با آرامش و درایتی که در ملت لبنان سراغ داریم و سختی‌هایی زیادی که آن‌ها پشت سر گذاشته اند، بتوانند از این حوادث هم عبور کنند.

اقای موسوی گفت:: ما معتقد به دخالت نکردن خارجی‌ها در مسائل جاری لبنان هستیم و امیدواریم با همراهی همه گروه ها، احزاب و شخصیت ها، آرامش به لبنان بازگردد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره دستگیری زم تصریح کرد: اقدام به دستگیری روح الله زم به عنوان عنصری ضد امنیت ملی اقدامی به جا بود وی صراحتا با سازمان‌های جاسوسی و خرابکاری ارتباط داشت و اسنادی هست که با آن‌ها مرتبط بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه گفت:: زم تنها مدیر یک کانال خبر پراکنی نبود بلکه به عنوان لیدر نا ارامی‌ها در شلوغی‌های سال ۹۶ به حساب می‌آید.

وی افزود: فرانسوی‌ها موضع گیری اولیه داشته اند، اما بایداجازه دهیم نیرو‌های امنیتی ما همه ابعاد این عنصر امنیتی را باز کنند تا وزارت خارجه، موضع دقیق تری داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°