در خرید اینترنتی اصل را باید بر بی اعتمادی گذاشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:55 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۷۳۸۸۱۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران: نه تنها در مبحث فروشگاه‌های اینترنتی، بلکه در کل فضای مجازی شهروندان باید اصل را بر عدم اعتماد بگذارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمدعلی اسفنانی در مصاحبه تلفنی با شبکه خبر با بیان این که امکان شناسایی همه مدعیان فروشگاه‌های اینترنتی وجود ندارد گفت: ما فروشگاه‌هایی را مجاز می‌دانیم که مجوز لازم را از اتحادیه فروشگاه‌های اینترنتی دریافت کرده باشند. اسفنانی افزود: عرض ما این است که اگر برای مردم محرز باشد که فروشگاه اینترنتی فروشگاهی معتبر و مجوز دار است ایرادی ندارد می‌توانند خرید کنند منتهی، چون بالای ۹۰ درصد فروشگاه‌های اینترنی شناخته شده نیستند اولویت اهتراز از خرید اینترنتی است، مگر دلایل اعتبار فروشگاه برای خریدار به اثبات رسیده باشد.


اسفنانی همچنین فروشگاه‌های مجوزدار را معتبر شمرد و گفت: بسیاری از فروشگاه‌های فاقد مجوز قابل رصد و نظارت نیستند، چون سرور آن‌ها خارج از کشور است:
 

 الفت نسب سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های مجازی هم در ارتباط تلفنی با شبکه خبر گفت: تعداد کسب و کار‌های اینترنتی که نماد اعتماد الکترونیکی گرفته اند بیش از ۴۰ هزار مورد است، اما حدود ۱۲۰۰ فروشگاه دارای مجوز کسب و کار اینترنتی هستند یعنی شمار زیادی فاقد مجوزند و امکان نظارت بر آن‌ها نیست.
الفت نسب تاکید کرد ما اعتقاد داریم که مردم نباید به فروشگاه‌های که صرفا نماد اعتبار الکترونیکی دارند اعتماد کنند، زیرا تنها فروشگاههای که مجوز دارند قابل نظارت اعتمادند و مردم با خیال آسوده می‌توانند از آنها خرید کنند.
سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های مجازی با بیان اینکه ظرف 5 روز به شکایت ها رسیدگی می کنیم گفت: از ابتدای سال تا امروز نزدیک به 3 هزار شکایت دریافت کرده ایم که بیشتر آنها مربوط به سایت هایی است که صرفا نماد اعتماد الکترونیک دارند و مجوز ندارند.
او همچنین در خصوص علت نگرفتن یا نداشتن مجوز اتحادیه توضیح داد:

سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های مجازی در خصوص خرید از طریق اپلیکیشن‌ها هم هشدار داد و گفت: خرید در شبکه‌های اجتماعی هیچ ضمانتی ندارد و ما پشتیبانی نمی‌کنیم:

 

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°