گفتگو برای برقراری امنیت پایدار در نشست چین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:36 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۳۸۸۳۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
روابط میان قدرت های بزرگ، منافع کشورهای کوچک و امنیت بین المللی دریایی از موضوعات مورد بررسی در نهمین نشست امنیتی "شیانگ شان" است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هیئت عالی رتبه نظامی ایران به ریاست سردار "مهدی ربانی" معاون ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که روز شنبه گذشته وارد پکن شده است در حاشیه این اجلاس گفت: تجربه جمهوری اسلامی ایران می تواند نقش سازنده ای در امنیت پایدار منطقه داشته باشد.

تبادل نظر درباره مسایل و محور‌های مهم امنیتی منطقه‌ای و بین المللی در موضوعات امنیتی، روابط بین کشور‌ها و نظم بین المللی و مدیریت بر مخاطرات امنیتی در قاره آسیا و منطقه اقیانوس آرام است.

 نشست امنیتی چین از سال ۲۰۰۶ میلادی با محوریت امنیت جهانی و کنترل تسیحاتی، فناوری و امنیت بین المللی، هوش مصنوعی و جنگ افزار‌های آینده، امنیت دریایی، مهندسی امنیت دریایی، تدابیر مرتبط با راهبرد اعتماد سازی، امنیت در خاورمیانه و همچنین همکاری بین المللی در مبارزه با تروریسم آغاز بکار کرده است.

نهمین نشست این اجلاس به مدت سه روز از ۲۰ تا ۲۲ اکتبر (۲۸ تا ۳۰ مهر ۱۳۹۸) در مرکز اجلاس‌های بین المللی شهر پکن و با حضور نمایندگان بیش از ۷۰ کشور برگزار می شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°