مدیریت کشور بدون نفت، شدنی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:07 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۷۳۸۸۳۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۸
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با بررسی دقیق و مدیریت درآمدها، می توانیم کشور را بدون درآمدهای نفتی اداره کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با تیتر امشب به بحث شفاف سازی در بودجه پرداخت و از انحراف پیش بینی های انجام شده با واقعیت بودجه بندی سال 98 گفت و افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده درآمد حاصل از هدفمندی یارانه های در سال  98 مبلغ 142 هزار میلیارد تومان است.

او گفت: درآمدهای نفتی کشور امسال 155 میلیارد تومان است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با بیان اینکه ما می توانیم از سد نفت بگذریم افزود: اکنون 100 هزار میلیارد تومان هدفمندی یارانه ها برای دولت درآمد دارد.

سیدمحمدهادی سبحانیان کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه می توانیم کشور را بدون نفت اداره کنیم، گفت: با نگاه های کوتاه مدت به مسائل مختلف، فرار و معافیت های مالیاتی مانع از اجرای مدیریت کشور بدون نفت است.

 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نباید درآمدهای حاصل از فروش نفت حتی خرج طرح های عمرانی کشور شود، گفت: تاکنون تنها 20 درصد از درآمدی که حاصل از فروش نفت به بخش خصوص اختصاص یافته است.
 
مهرداد لاهوتی افزود: درآمد نفتی باید به کمک بخش خصوص و آن هم در طرح های اقتصادی زاینده مصرف شود.
 
حاج بابایی با بیان اینکه امروز ما مشکل اجرای قانون داریم و نگران عواقب اجرای مصوبات مجلس هستیم، افزود: درآمدهای دولت حاصل از فروش نفت و گرفتن مالیات است. مشکل در اجرا نشدن قانون است.
او به اصلاح ساختار پولی کشور اشاره کرد و گفت: باید ساختار پولی کشور اصلاح شود. بانک مرکزی باید حساب تمام وزارتخانه ها و سازمان های دولتی را متمرکز و رصد کند. خود دولت از اعلام معافیت های مالیاتی امتناع می کند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۲°