موانع صادراتی میگو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:29 - شنبه 23 آذر 1398
مراسم رونمایی از طراحی و ساخت نسل چهارم روبات انسان‌نمای ملی (سورنا) امروز در تهران برگزار می‌شود پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف، نخستین‌بار در ایران سامانه جداساز سلول‌های سرطانی ساختند سازمان راهداری: تا پایان سال در چهار آزادراه‌ طرح پیمایشی شدن عوارض اجرا می‌شود در این طرح، رانندگان به میزان استفاده از آزادراه‌ها، عوارض پرداخت خواهند کرد نمایشگاه عرضه محصولات شب یلدا تا ۳۰ آذر در بوستان گفتگوی تهران برپاست
کد خبر : ۷۳۸۹۱۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
پرونده روز؛
مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان عمده مشکلات و موانع صادراتی میگو را بازاریابی، تحریم ها، نبود حمایت هدفمند دولت و سیستم بانکی عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با حضور در استودیوی خبر 18 شبکه خبر درباره میزان صادرات میگو گفت: بر اساس آمار سالانه میزان صادرات ایران از میگوی پرورشی 200 تا 250 میلیون دلار است اما میگوی دریایی برای بازار مصرف داخلی است.

 
مدیرعامل اتحادیه سراسری تکثیر گفت: افزایش بهره وری، استفاده از فناوری های نوین برای پرورش دهنده و اشکالات اقتصادی مقل نبود حمایت از سیستم بانکی و وجود پیمان سپاری ارزی می تواند تهدید برای صنعت پرورش میگو باشد.
 
او درباره موانع صادارت نیز گفت: مهمترین مشکل ما بازاریابی است که تحریم های ظالمانه موجب شده بازارهای صادراتی را از دست بدهیم. عمده بازار میگوی ایران به طور سنتی بازار  کشورهای اروپایی و آمریکا بوده اخیرا به سمت چین،  ویتنام و روسیه رفته ایم؛ در داخل نیز نبود حمایت هدفمند دولت و سیستم بانکی از جمله مشکلات پرورش  میگوست.
 
قاسمی درباره سید بی روریه نیز گفت: سید دریا فشار زیادی بر ذخایر ساحلی وارد می کند که با سازماندهی می توان صیادان را از دریا به سمت ساحل هدایت کرد و فشار را از منابع محدود دریایی کم کرد که نیاز به برنامه ریزی هدفمند دارد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°