موانع صادراتی میگو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:30 - سه‌شنبه 24 تير 1399
کد خبر : ۷۳۸۹۱۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
پرونده روز؛
مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان عمده مشکلات و موانع صادراتی میگو را بازاریابی، تحریم ها، نبود حمایت هدفمند دولت و سیستم بانکی عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه سراسری تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با حضور در استودیوی خبر 18 شبکه خبر درباره میزان صادرات میگو گفت: بر اساس آمار سالانه میزان صادرات ایران از میگوی پرورشی 200 تا 250 میلیون دلار است اما میگوی دریایی برای بازار مصرف داخلی است.

 
مدیرعامل اتحادیه سراسری تکثیر گفت: افزایش بهره وری، استفاده از فناوری های نوین برای پرورش دهنده و اشکالات اقتصادی مقل نبود حمایت از سیستم بانکی و وجود پیمان سپاری ارزی می تواند تهدید برای صنعت پرورش میگو باشد.
 
او درباره موانع صادارت نیز گفت: مهمترین مشکل ما بازاریابی است که تحریم های ظالمانه موجب شده بازارهای صادراتی را از دست بدهیم. عمده بازار میگوی ایران به طور سنتی بازار  کشورهای اروپایی و آمریکا بوده اخیرا به سمت چین،  ویتنام و روسیه رفته ایم؛ در داخل نیز نبود حمایت هدفمند دولت و سیستم بانکی از جمله مشکلات پرورش  میگوست.
 
قاسمی درباره سید بی روریه نیز گفت: سید دریا فشار زیادی بر ذخایر ساحلی وارد می کند که با سازماندهی می توان صیادان را از دریا به سمت ساحل هدایت کرد و فشار را از منابع محدود دریایی کم کرد که نیاز به برنامه ریزی هدفمند دارد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°