عملیات اجرایی در مناطق سیل زده سرعت گرفته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 03 بهمن 1400
کد خبر : ۷۳۸۹۲۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
معاون بنیاد مسکن: عملیات اجرایی و ساخت و ساز در تمام استان های متاثر از سیل به سرعت در حال پیشرفت است و پیش بینی می شود در برنامه زمانبندی شده بازسازی ها به سرانجام برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن در ارتباط تصویری با شبکه خبر گفت: تاکنون بیش از 178 هزار مورد به بانک معرفی شده اند که از این تعداد 127 هزار واحد عقد قرار داد شده است که 30 هزار واحد تسهیلات معیشتی و 140 هزار واحد تسهیلات مسکن و تعمیرات دریافت کرده اند.

مهدیان افزود: کار اجرایی تمام استان ها به سرعت در حال پیشرفت است. پیش بینی می شود در برنامه زمانبندی شده بازسازی مناطق سیل زده به سرانجام برسد.

معاون بنیاد مسکن درباره روند بازسازی در خوزستان گفت: تابستان به دلیل گرما امکان بتن ریزی و سقف زنی نبود وتاخیر به دلیل گرما بوده است ولی اکنون به دلیل شرایط جوی روند بازسازی سرعت گرفته است.

مهدیان در ادامه درباره دیوار ساحلی پلدختر  افزود: در پلدختر با سازه خاصی ساخته می شود که با طول 3 هزار متر در دو طرف رودخانه در حال انجام است. به  دلیل حجم بالای کار و طول کار انجام سازه تا پایان سال به طور خواهد انجامید و با تمهیدات وزیر نیرو اصلاح وضعیت رودخانه و لایروبی انجام می شود.

فاضل عبیات معاون عمرانی استاندار خوزستان در ارتباط تصویری گفت: بخشی از تاسیسات آبرسانی روستاها که تحت تاثیر سلاب بودند برطرف شد و بخشی که باقی مانده در هفته های بعد برطرف خواهد شد. 

عبیات گفت: 23 هزار و 630 واحد در خسارات ارزیابی شده که از این تعداد 5 هزار و 114 واحد احداثی و18 هزار و 516 واحد تعمیراتی بوده است.

در مجموع در 17 هزار 863 واحد کار تعمیرات آغاز شده  و 16 هزار و 891 واحد نیز کار تعمیرات به پایان رسیده است. 

به دلیل محدودیت های گرمای شدید در تابستان در خوزستان کار تعویق داشت اما در مجموع در یکماه گذشته پیشرفت 35 درصدی در ساخت و ساز داشته ایم. 

در یک هفته گذشته مرحله آوار برداری 226 واحد، 485 واحد پی کنی شده است و 291 واحد آرماتور بندی و 194 مورد اسکلت بتنی داشتیم همچنین هزار و 156 واحد دیوار چینی داشتیم که ازاین تعداد  182واحد آن مربوط به یک هفته اخیر بوده است.

عبیات درباره تفاهم نامه شهرداری و استانداری اهواز گفت: در شهر اهواز فعالیت های مختلف لایروبی رودخانه و نی زدایی داریم که در حال پیشرفت است، برای معابر نیز در شهرداری بودجه خوبی اختصاص داده است همچنین کار اصلاح شبکه فاضلاب که براثر سیل ریزش ها و آبگرفتگی هایی داشت با سرعت در حال انجام است. 

موارد ضروری برای مقابله در فصل سیلاب از جمله 220 نقطه ریزشی در شبکه فاضلاب به سرعت در حال انجام و پیشرفت است.

عبیات درباره بازسازی و نوسازی مدارس نیز گفت: 104 مدرسه تحت تاثیر سیلاب بودند که فقط از این تعداد 8 مدرسه باقی مانده بود که تا نیمه آبان ماه کار بازسازی و نوسازی به پایان خواهد رسید.

میرمحمد غراوی معاون عمرانی استاندار گلستان در ارتباط تصویری گفت: در حال حاضر در شهرستان آق قلا 23 چادر و در گمیشان 3 فقره چادر داریم که صاحبان واحدها خودشان اقدام به ساخت کرده اند سعی ما این است که تمام چادرها را تا یکماه آینده جمع آوری کنیم و واحدها تحویل شود.

غراوی گفت: واحدهای احداثی تا پایان سال تحویل متقاضیان خواهد شد.  او افزود: عقد قرار داد 10 هزار و 380 واحد تعمیری با بانک ها تمام شده و مردم دیگر مشکلی از جهت واحدهای تعمیری ندارند. 

بر اساس آمار تا این لحظه از تعداد واحد های احداثی 3 هزار و 291 واحد آوار برداری شده، 6 هزار و 538 پی کنی، 4 هزار و 951 واحد فونداسیون  و 3 هزار و 780ستون و سقف و هزار و 427 واحد دیوار چینی و سفت کاری به پایان رسیده است و 592 واحد تحویل و به بهره برداری رسیده است.

او افزود: وام مرحله دوم مشارکتی است و نسبت به مرحله قبل متفاوت تر است که تا پایان سال تحویل خواهد شد.

گودرز امیری معاون عمرانی استاندار لرستان در ارتباط تصویری گفت: 127 نقطه در استان لرستان نیاز به احداث دیوار حفاطتی و لایروبی رودخانه ها دارد که 40 نقطه در حاشیه رودخانه کشکان واقع شده است اما اعتبار ابلاغ شده برای کل کار کافی نیست. کار در 13 نقطه حساس و حادثه خیز در حال انجام است که دیوار ساحلی قبل از شروع دوباره فصل سیلاب به پایان خواهد رسید.

در استان لرستان ساخت واحدها و تعمیرات پیشرفت داشته است.از مجموع 46 هزار واحد ارزیابی شده، 35 هزار واحد خسارت دیده به بانک معرفی شده اند و از 20 هزار واحد تعمیری کار تعمیرات 18 هزار واحد تعیرات انجام شده است. در معمولان تعدادی از افراد هستند که زمین واگذار نشده است که زمین تامین شده و از این هفته امکان واگذاری انجام خواهد شد تا کار احداث ساختمان انجام شود. در سایر روستاها و شهرها نیز در محل سکونت افراد با مساعدت بنیاد مسکن مشکل تجاری سازی حل شده است. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۹.۵۹°