یکپارچه سازی اطلاعات زنجیره فولاد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:37 - يکشنبه 17 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۸۹۵۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: با راه اندازی سامانه جامع زنجیره آهن و فولاد، اطلاعات این حوزه از حالت جزیره‌ای به صورت یکپارچه درآمد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بهرام سبحانی، در مراسم رونمایی از سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران افزود: پیش از این، تولیدکنندگان ماشین آلات، فولادسازان و سایر فعالان این حوزه، به صورت جزیره‌ای به جمع آوری اطلاعات تولیدکنندگان داخلی می‌پرداختند که با راه اندازی این سامانه، به اطلاعات جامع و یکپارچه در این زمینه دست می‌یابیم ضمن اینکه تحریم‌ها و شرایط ارزی، لزوم داشتن اطلاعات جامع قطعات و ماشین آلات بومی سازی شده و یا مورد نیاز را، بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد.
 
 وی اضافه کرد: با ثبت اطلاعات تولیدکنندگان داخل در این سامانه، خریداران می‌توانند راحت‌تر نیاز‌های خود را شناسایی و آن‌ها را تامین کنند. علاوه بر آن، سامانه فوق به تولیدکنندگان داخل برای شناسایی ماشین آلات و قطعات بومی سازی نشده کمک می‌کند تا به سرمایه گذاری و بومی سازی آن‌ها بپردازند.
 
آقای سبحانی یکی دیگر از اقدامات انجمن تولیدکنندگان فولاد در جهت بومی سازی و حمایت از تولید داخل را، تاسیس صندوق پژوهش و نوآوری عنوان کرد و گفت: این صندوق با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان و مشارکت‌های فولادی در جهت بومی سازی و کمک به استارتاپ‌ها تشکیل شده است تا از این طرق، بتوان نواقص و کاستی‌های قطعات مورد نیاز در داخل کشور را برطرف کرده و به خودکفایی برسیم.
 
 رئیس هیئت مدیره انجمن فولاد ایران،​ به سامانه SPX اشاره کرد و افزود: این سامانه شرکت‌ها را ارزیابی کرده و در آن ضعف‌ها را شناسایی می‌کند تا بتوان توانمند سازی و استانداردسازی را در ساخت داخل انجام داد البته این سامانه، با سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد، موازی نبوده و در واقع مکمل یکدیگر هستند.
 
 آقای سبحانی همچنین گفت: با توجه به استقبال مطلوب تولیدکنندگان و تامین کنندگان ماشین آلات و مصرف کنندگان در حوزه فولاد، از نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی و حمایت از تولید داخل که در ۱۷ دی ماه سال گذشته به مدت ۴ روز در تهران برگزار شد، امسال نیز دومین دوره نمایشگاه مذکور در ۲۳ دی ماه برگزار خواهد شد.
 
/ در پایان این مراسم سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد به آدرس www.LRM.steeliran.org رونمایی شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۸°