بازپس‌گیری خانه‌های سازمانی با حکم قوه قضاییه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:08 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۹۰۱۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب غرب تهران: به حکم قانون تا یک ماه آینده همه خانه های سازمانی آزاد و طی فراخوانی در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مهدی نورمحمدی در گفتگو با شبکه خبر با اشاره به تصویب قانون نحوه استفاده از خانه های سازمانی در سال 1346 و تصویب آیین نامه اجرایی آن در سال 62 گفت: خانه سازمانی قرار بود در اختیار مسئولانی باشد که غیر بومی بودند و مدت سکونت هم 5 سال بود و در صورت ضرورت تا 3 سال هم قابل تمدید بود اما افراد بومی هم تا 3 سال می توانستند استفاده کنند.
 
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب غرب تهران طبق قانون این واحدها باید در اختیار مدیران قرار می گرفت اما اغلب در اختیار کارمندان قرار گرفته و مدت معین شده هم رعایت نشده و دیده شده که فردی حتی 2 دهه ساکن شده و برخودر مالکانه با خانه سازمانی دارد برای همین برای تخلیه واحدها متوسل به قوه قضائیه شدیم.
 
او با اشاره به این که از تعداد 100 واحد خانه سازمانی بالغ بر 30 واحد تاکنون تخلیه شد و نهایتا تا بقیه واحدها هم تا یک ماه آینده تخلیه خواهد شد که به موازات تخلیه واحدها از طریق فراخوان عمومی واحدها به عموم مردم عرضه می شود.
 
وی تاکید کرد:در مجموع می‌توان گفت از ظرفیت‌های این سیاست به نحو مناسب استفاده نشد به طوری که قانونگذار در ماده ۸ قانون ساماندهی عرضه و تولید مسکن مصوب ۱۳۸۷ ناچار شد این واحد‌ها را از طریق فراخوان عمومی به قیمت کارشناسی روز به عموم مردم واگذار کند و تکلیف این سیاست بسیار خوب (در عرصه سیاستگذاری) و، اما نافرجام (در عرصه اجرایی) را برای همیشه تعیین کند. هر چند این راهکار نیز تاکنون به دلیل عدم تخلیه واحد‌ها توسط ساکنین فعلی به طور کامل عملیاتی نشده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°