رئیس جمهور لبنان: آماده مذاکره با معترضانم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 مرداد 1400
کد خبر : ۷۳۹۰۱۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
رئیس‌جمهوری لبنان با تاکید بر اینکه گفتگو بهترین راه نجات است گفت، حاضر است با نمایندگان معترضان مذاکره کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، در حالی که تظاهرات لبنان در اعتراض به وضع مالیات‌های جدید و مشکلات اقتصادی و اجتماعی وارد هشتمین روز خود شده است، میشل عون، رئیس جمهوری این کشور امروز (پنجشنبه) در سخنانی تلویزیونی با بیان اینکه ترس از فروپاشی اقتصادی وجود دارد، گفت، آماده رایزنی با نماینده معترضان است.

وی در ادامه افزود: باید تمامی کسانی که اموال عمومی را به سرقت برده‌اند، مجازات شوند. من از خواسته‌های مردم برای بازگرداندن اموال غارت شده حمایت می‌کنم.

عون خطاب به ملت لبنان گفت: آرزوی من رهایی کشور از ذهنیت طایفه‌گرایی است که عامل تمامی مشکلات است.

وی عنوان داشت: با وجود سختی‌ها پیشرفت‌های چشمگیری محقق کرده‌ایم. باید به دستگاه قضایی برای مجازات مفسدین اعتماد کرد. باید حساب‌های بانکی مسئولان اعلام شود.

عون گفت: من از هر وسیله‌ای برای تحقق اصلاحات استفاده می‌کنم، اما موانعی بر سر این راه وجود دارد. سند اصلاحیه گام نخست برای نجات لبنان است. من از پارلمان می‌خواهم برای تصویب قوانین مبارزه با فساد همکاری کند. تغییر نظام با حضور در میادین انجام نمی‌شود بلکه از طریق نهاد‌های قانونی صورت می‌گیرد. احترام به آزادی بیان و آمد و رشد تضمین شده است. لازم است در اوضاع دولت کنونی باز نگری شود.

رئیس جمهوری لبنان تصریح کرد: طایفه‌گرایی و فساد پیشرفت لبنان را به تعویق انداختند. من از زمان تصدی پست ریاست جمهوری به مبارزه با فساد پایبند بودم.

لبنان برای هشتمین روز متوالی صحنه اعتصاب عمومی معترضان است و نهاد‌های عمومی و خصوصی کشور به دلیل بسته شدن مسیر‌های اصلی در شهر‌های بزرگ به خصوص در بیروت تعطیل شده‌اند. عصر روز چهارشنبه ۲۷ تن از معترضان در شهر النبطیه واقع در جنوب لبنان زخمی شدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °