رئیس مرکز آمار: تورم سالانه ۴۱.۳ درصد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:39 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۹۰۱۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
رئیس مرکز آمار کشور: بعد از ۱۶ ماه، تورم سالانه کشور در مهرماه سال‌جاری روند نزولی به خود گرفته و تورم نقطه‌ای نیز با سرعت مطلوبی درحال کاهش است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، جواد حسین زاده روز پنجشنبه در حاشیه دیدار با مراجع تقلید در جمع خبرنگاران درقم بیان داشت: تورم نقطه‌ای در مهرماه سال جاری نسبت به شهریورماه سال ۹۷، ۶.۷ درصد کاهش پیدا کرده است، از ۶ ماه گذشته تورم نقطه‌ای در کشور روند نزولی داشته و روند نزولی آن نیز روند افزایشی به خود گرفته است.

وی با اشاره به روند تورم در کشور تصریح کرد: تورم ماهانه کشور در مهرماه سال جاری یک و نه دهم بوده که نسبت به سال گذشته وضعیت مطلوب تری به خود گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین تورم نقطه‌ای کشور در مهرماه سال جاری ۲۸.۳ درصد و تورم سالانه نیز ۴۱.۳ درصد بوده است.

رئیس مرکز آمار کشور خاطرنشان کرد: نرخ تورم در کشور در بخش خوراکی‌ها ۶۱.۷ درصد و در بخش غیرخوراکی‌ها ۳۳.۸ درصد در مهرماه سال جاری بوده است.

وی با اشاره به وضعیت سن ازدواج تصریح کرد: طبق آخرین سرشماری عمومی کشور متوسط سن ازدواج در مردان ۲۷ و در بین زنان ۲۳ سال گزارش شده است.

حسین زاده با بیان وضعیت کشور از نظر افزایش سن پیری گفت: در رابطه با وضعیت «سن» در کشور مساله نگران کننده‌ای وجود نداشته و در کوتاه مدت هیچ گونه اثری بر روند جمعیتی کشور ندارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°