مصرف زدگی، دلیل اصلی دورریزی موادغذایی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:50 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۹۰۲۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
مدیرکل دفتر صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت جهادکشاورزی عامل مهم دورریز موادغذایی را مصرف کنندگان دانست و گفت: یکی از عادات ناپسند ما ایرانی ها، مصرف زدگی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
چنگیز اسفندیاری در گفتگوی ۱۸:۳۰ درباره دورریز مواد غذایی در ایران به پیشینه این موضوع و امنیت غذایی در جهان اشاره و تصریح کرد: با درنظرگرفتن این موضوع از چرخه تولید تا مصرف، یک زنجیره را خواهیم داشت.

او با بیان اینکه بخش اعظم دورریز‌ها شامل حلقه‌های آخر زنجیره یعنی مربوط به مصرف کننده است، در خصوص راهکار‌های جلوگیری از این معضل و فرهنگ سازی در این باره گفت:


اسفندیاری سپس به ضایعات بالای میوه و تره بار در بازار‌های روز اشاره و تصریح کرد: در بحث فراوری که سازمان ملل از آن به عنوان یکی از حلقه‌ها یادکرده، یک عامل مربوط به سردخانه هاست؛ که در کشور ما عرضه سرانه میوه ها به دلیل پراکندگی سردخانه ها، حدود ۲۵ کیلوگرم بود که طی ۶ سال تلاش مداوم و با راه اندازی سردخانه های متمرکز، آن را به ۶۰ کیلوگرم رسانده ایم.

او سپس به صنایع تبدیلی در این باره اشاره کرد و گفت: زنجیره‌هایی مثل زنجیره سیب، خرما، لبنیات و... باید تشکیل شود، که تعریف زنجیره های یادشده به این قرار است...
 
 
قیصری جامعه شناس در گفتگوی تلفنی در این باره به ارائه راهکار پرداخت و گفت: اگر در این باره فرهنگ سازی و آموزش داده شود و موضوع جدی گرفته شود، همچنین به مردم الگو معرفی شود، در درازمدت این معضل رفع و مدیریت می شود.
 
او افزود: همچنین درصورتی که معایب و آسیب های این شیوه مصرف ارئه شود، در کشور و مردم ما زمینه و آمادگی برای چنین تغییراتی وجود دارد. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°