این عکس باعث استعفای وزیر ژاپنی شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:30 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۹۰۴۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
انتشار عکسی از یکی از کارمندان دفتر وزیر بازرگانی ژاپن باعث استعفای این وزیر و عذرخواهی نخست وزیر ژاپن شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 هفته نامه شوکان بونشون ژاپن، در جدیدترین شماره خود عکسی را منتشر کرد که در آن یکی از کارکنان دفتر ایسو سوگاوارا درحال تعظیم و تقدیم پاکت "پول بوخور" دیده می‌شود.
 
این یک آئین سنتی در ژاپن است که افراد، در صورت شرکت نکردن در مراسم ختم، مبلغی را به عنوان "پول بوخور" در مراسم خاکسپاری یا پس از آن به خانواده متوفی می‌دهند، اما انجام این کار برای یک مقام سیاسی، می‌تواند شائبه رشوه دادن ایجاد کند و به همین دلیل برای سیاستمداران، چه دوران انتخابات باشد و چه نباشد، ممنوع است.گفته می‌شود مبلغ موجود در پاکت حدود ۲۰ هزار پوند بوده است و چنانچه نقض قانون انتخابات باشد، حداکثر ۵۰ هزار پوند جریمه دارد.
این عکس باعث استعفای وزیر ژاپنی شد
این مجله از قول یکی از کارکنان دفتر سوگاوارا نوشته است که تقدیم هدیه تسلیت یا همان "پول بوخور" فقط در این مورد نبوده و برای افراد دیگری نیز که وزیر فرصت حضور در مراسمشان را نمی یافت، انجام می‌گرفته است.

این هفته نامه در شماره‌های قبلی خود نیز اتهامات مشابهی را به سوگاوارا وارد کرده بود که یکی از آن‌ها فرستادن سبد خوراکی شامل خرچنگ‌های گرانقیمت و خربزه تزئین شده برای مقامات محلی است.

سوگاوارا که به تازگی سمت وزیر بازرگانی منصوب شده بود، امروز در مقابل خبرنگاران استعفا کرد و گفت: از اینکه در میان کار‌های فراوان ناتمام و درحال انجام، کناره گیری می‌کنم شرمنده ام و عذرخواهی می‌کنم، اما برای اینکه وقت و انرژی مجلس و دولت گرفته نشود، استعفا می‌دهم.

این عکس باعث استعفای وزیر ژاپنی شد

وی یک بار دیگر بخاطر هدیه دادن در مراسم درگذشت یک فرد مطرح محلی، عذرخواهی کرد و گفت: در 2 روز گذشته جلسات مهمی درباره مسائل اقتصادی درجریان بود و نبود من باعث معلق ماندن کارها می شد، بنابراین صبح امروز استعفای خودم را تقدیم نخست وزیر کردم.

او افزود: من قصد ندارم که مدیریت اقتصادی کشور و کل فعالیت‌های دولت را به دلیل مشکلات خودم متوقف سازم.

وی درباره عکس جنجالی نیز گفت: روز ۱۷ اکتبر به دلیل حضور در جلسه کاری نتوانستم به مراسم خاکسپاری بروم و منشی من طبق رسوم، تصمیم به ارسال هدی تسلیت می‌گیرد.

سوگاوارا افزود: من روز بعد برای تسلیت گفتن به دیدار خانواده متوفی رفتم و آنجا متوجه ارسال هدیه شدم و اقدام منشی خود را تائید نکردم.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز با پذیرفتن استعفای وزیرش گفت: " من نیز در این ماجرا مسئولم و باید مسئولیت خود را بپذیرم، چون من کسی هستم که این انتصاب را انجام داده ام و به همین دلیل عمیقا از مردم عذرخواهی می‌کنم. "

این عکس باعث استعفای وزیر ژاپنی شد

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°