مردم دلسوزانه معایب زمامداران را بگویند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:57 - سه‌شنبه 19 آذر 1398
معاون بازرسی سازمان حمایت: واحدهای تولیدی و خدماتی حق ندارند قیمت کالا و خدمات را (درپی اصلاح قیمت بنزین) افزایش دهند احمدی (در تیتر امشب): سازمان حمایت، همه کالا‌ها را قیمت‌گذاری نمی‌کند و برخی اصناف و واحد‌های تولیدی قیمت‌گذاری می‌کنند؛ اما نباید تخلفی رخ دهد نایب رئیس اتاق اصناف: اصناف نمی‌توانند کالای مصرفی و تاریخ‌مصرف‌دار را به بهانه گران شدن، انبار یا احتکار کنند مدیرکل تعزیرات حکومتی: تعداد گشت‌های تعزیرات پس از اجرای سهمیه‌بندی بنزین ۴ برابر شده است همه تخلف‌ها مربوط به گران‌فروشی نیست؛ درج نکردن قیمت، عمده‌ترین تخلف بوده است اسفنانی: از ۳۸ قلم کالای لبنی فقط شیر، پنیر و ماست مشمول قیمت‌گذاری الزامی است سخنگوی ستاد مشمولان حمایت معیشتی: تاکنون ۴ میلیون درخواست‌ کننده یارانه معیشتی ثبت شده که برخی از آن‌ها یارانه معیشتی دریافت کرده اند میرزایی: مجموع حقوق و دریافتی مالی خانواده برای دریافت یارانه معیشتی محاسبه می‌شود خانوارها تغییر تعداد افراد را از ابتدای دی با حضور در دفاتر پلیس + ۱۰ ثبت کنند معاون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: اختلاف مبلغ قیمت بنزین قبل و بعد از ۲۴ آبان، هفتگی به حساب تاکسی‌های اینترنتی واریز می‌شود رضایی: سرویس مدارس برای دریافت سهمیه سوخت باید در سامانه «سپند» ثبت‌نام کنند
کد خبر : ۷۳۹۰۵۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه نصیحت نباید همپای مچ گیری باشد، تصریح کرد: مردم باید با دلسوزی و خیرخواهی، معایب زمامدارانشان را بیان کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، اظهار کرد: انسان ناصح و منتقد نباید به دنبال مچ‌گیری باشد بلکه باید دلسوز و خیرخواه مردم و جامعه و در پی وحدت باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان داشت: سرمایه نظام اسلامی وحدت و انسجام ملی و اسلامی است؛ رابطه زمامداران و مردم باید بر پایه نصیحت و انتقاد متقابل استوار شود.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: این سخن که عده‌ای بر تعامل سازنده با دنیا و عده‌ای بر تقابل مستمر با جهان تاکید دارند، قرین انصاف نیست؛ هیچ انسان منصفی در داخل کشور معتقد به تقابل مستمر با جهان در مقابل نگاه تعامل سازنده با دنیا نیست؛ حال باید پرسید چگونه در نهاد علم و دانشگاه این سخن قابل طرح است؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان داشت: در چشم‌انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی که از بالاترین عقبه علمی و کارشناسی برخوردار است و حدود ۱۴ سال قبل از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است تا نقشه راه ملت و دولت باشد در حوزه سیاست خارجی و تقویت روابط خارجی بر گسترش همکاری‌های دو جانبه منطقه‌ای و بین المللی و ادامه پرهیز از تشنج در روابط با کشور‌ها تأکید شده است.

وی تاکید کرد: با صراحت می‌توان گفت راهبرد جمهوری اسلامی که مورد حمایت آحاد ملت و جریان‌های سیاسی است تعامل سازنده با جامعه جهانی است و تقابل مستمر استراتژی آمریکا است که از زمان شکل گیری نظام اسلامی در پی جنگ افروزی و تقابل مستمر با جمهوری اسلامی بوده است. بنابراین ملت ما و جریان‌های سیاسی از هر گروه و جناحی از فکر تقابل مستمر با دنیا پاکیزه‌اند.

ابوترابی‌فرد بیان داشت: امروز عامل بازدارنده آمریکا از تعرض به جغرافیای ایران اسلامی قدرت دفاعی پر افتخار و جبهه مقتدر مقاومت اسلامی و وحدت و انسجام ملی ملت ایران است که از اندیشه سیاسی الهی امام بزرگوار و منطق عقلانی – علمی و وحیانی رهبر معظم انقلاب اسلامی الهام گرفته است.

وی تأکید کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشور‌های همسو با آن‌ها فقط یک زبان را می‌فهمند و آن زبان قدرت است و ملت ایران متکی بر توانایی‌های علمی و سیاسی و دفاعی خود با قدرت‌های جهانی گفتگو می‌کنند.
ابوترابی فرد: مردم دلسوزانه معایب زمامداران را بگویند
خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: اگر می‌خواهید از ظرفیت دانشگاه استفاده کنید و آنان را برا‌ی پاسخ به مسائل کلیدی فرا بخوانید سوالاتی از این قبیل قابل طرح است که چگونه می‌توان با کمترین استقراض از نظام بانکی دوران تحریم را به فرصتی برای شکوفایی اقتصاد ملی تبدیل کرد و چگونه می‌توان رشد نقدینگی را مهار کرد.

وی در ادامه با اشاره به تأکید همگان بر اصلاح ساختار بودجه و قطع وابستگی بودجه به نفت گفت: شایسته است تمامی درآمد‌های حاصل از فروش نفت به صندوق توسعه ملی واریز گردد و کسری واقعی بودجه با تحلیل دقیق هزینه‌های واقعی کشور تبیین شود و درآمد‌های غیر نفتی رصد شود؛ آنگاه که کسری بودجه روشن شد برای جبران این کسری، مجلس به دولت اجازه فروش اوراق دهد و اوراق باقی مانده صندوق توسعه ملی خریداری کرده و منابع آن را بدون سود به دولت بدهد؛ با این کار در مدیریت هزینه‌ها و دستیابی به درآمد‌های پایدار، قدمی بزرگ برداشته می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه به موضوع مالیات‌ها اشاره کرد و گفت: در حوزه دریافت مالیات نباید کسبه جزء و حوزه تولید قربانی شوند بلکه باید از صاحبان ثروت و درآمد‌های انبوه مالیات اخذ شود؛ همچنین برای جلوگیری از فرار مالیاتی باید اجرای ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم در راستای شفاف سازی اطلاعات اقتصادی تسریع شود و با بررسی تراکنش‌های بانکی از صاحبان ثروت مالیات اخذ شود.

وی در ادامه به موضوع یارانه‌های پنهان اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی عددی تقریبا معادل بودجه کل کشور امروز یارانه‌های پنهان است؛ این عدد بزرگ در اقتصاد کشور‌های همسایه ما وجود ندارد؛ باید نظام مدیریتی و علمی کشور برای استفاده از این ظرفیت بزرگ و فرصت بی بدیل برای رفع فقر و بی عدالتی و حمایت درست از اقشار ضعیف و متوسط و تحریک اقتصاد، راه حل ارائه کنند.

ابوترابی‌فرد در پایان خاطر نشان کرد: امروز دوران ندانم‌کاری و فرصت سوزی به پایان رسیده است و نیازمند اراده مبتنی بر علم و عزم برآمده از ایمان و مشارکت عمومی و وحدت ملی برای تحول هستیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۰°