جمعیت صنایع دستی ایران تشکل پذیر نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:57 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۹۱۳۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
بررسی چالش های صنایع دستی کشور؛
مدیر حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با تائید اینکه پراکندگی در تشکل‌های صنایع دستی بسیار است، می‌گوید: جامعه صنایع دستی کشور ما تشکل پذیر نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 فرهاد غلامعلی فلاح در گفتگوی ۱۸:۳۰ میزان تولید صنایع دستی در کشور را با توجه به جمعیت ۴۴۰ هزار نفری این حوزه حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: البته در شرایط کنونی وضعیت به گونه ایست که شاید به این اعداد نرسیم یا از این میزان فراتر برویم.

او درباره میزان مصرف این صنایع در داخل کشور گفت: متاسفانه بر اساس حدس و گمان در این زمینه تصمیم گیری می‌شود، چون فروشگاه‌ها نیز مانند سایر اصناف اعداد و ارقام واقعی را اعلام نمی‌کنند.

مدیر حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی در خصوص شفاف سازی میزان مصرف به طرح وزارت اقتصاد و دارایی در "تشکیل صندوق متمرکز فروشگاهی" اشاره و خاطرنشان کرد: در صورت راه اندازی این صندوق، ارقام مورد نیاز در این باره روشن می‌شود.

او همچنین میزان صادرات صنایع دستی را طبق آمار گمرک ۲۸۹ میلیون دلار اعلام و در این باره به "صادرات چمدانی" اشاره کرد...
 
 
فرهاد غلامعلی فلاح در ادامه به پراکندگی در تشکل های صنایع دستی اشاره کرد و گفت: ما از حضور "ان جی او " ها، بخش خصوصی و ورود اتحادیه ها برای متمرکز شدن این صنعت استقبال می کنیم؛ که اگر اینها به عرصه بیایند بسیاری مشکلات حل می شود.
 
او  سپس در تشریح دلایل واردنشدن ارگان متبوعش به بحث جلوگیری از مجوز دادن سایر دستگاه ها به تولید صنایع دستی هم این طور گفت:
 
 
خاطره استاد رضایی رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان صنایع دستی دیگر میهمان برنامه از متولی نداشتن صنایع دستی در کشور انتقاد و تصریح کرد: ظرف ۴ ماه گذشته به طور رسمی و ملی با مشارکت اتاق تعاون ایران روی این مقوله کار کردیم.

او در تشریح موانع این اقدام به مواردی اشاره و تاکید کرد: بخش دولتی اعتماد لازم به بخش خصوصی ندارد تا واگذاری صورت دهد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°