ادامه ثبات، چشم انداز بازار ارز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:48 - جمعه 28 شهريور 1399
کد خبر : ۷۳۹۱۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
کارشناسان مسائل پولی و بانکی با تمجید اقدامات بانک مرکزی که موجب ثبات نرخ ارز شده، معتقدند بازار به ثبات قابل قبولی رسیده و نگرانی جدی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  تیمور رحمانی، کارشناس مسائل پولی و بانکی در برنامه تیتر امشب با اشاره به اینکه عوامل مختلفی بر نرخ ارز تاثیر می‌گذارد گفت: با توجه به همه عوامل باید به نرخ بنیانی برسیم که اختلاف نظر اندکی پیرامون آن باشد و این نرخ بنیانی کم و بیش همان قیمت کنونی بازار است.
 
رحمانی افزود: مهم این است که مدتی است بازار ارز باثبات شده است و این نشان می‌دهد که بازار ارز نیاز به مدیریت عرضه و تقاضای ارز دارد:


کامران ندری دیگر کارشناس مسائل پولی و بانکی نیز گفت: بازار به ثبات قابل قبولی رسیده است و ما در حال حاضر نگرانی جدی نداریم، اما باید دید که سیاستگذار پولی کشور چه نرخی را برای اقتصاد کشور در نظر خواهد گرفت.
 
او در خصوص لزوم حفظ نرخ ارز در سطح ۱۱ هزار تومان کنونی استدلال کرد و گفت: پایین آوردن نرخ ارز ممکن است به صادرات لطمه بزند:


تیمور رحمانی هم با اشاره به مقاله‌ای که نشریه بلومبرگ درخصوص تقویت پول ملی ایران و ثبات اقتصادی ایران منتشر کرده است افزود: صادرات سود آور نیازمند ثبات قیمت ارز است:


کامران ندری هم با بیان این که در شرایط تحریم چاره‌های جز محدود کردن واردات نداریم گفت: تلاش بانک مرکزی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات قابل ستایش است و یکی از اقدامات خوب بانک مرکزی این بود که اجازه داد نرخ ارز نیمایی افزایش پیدا کند.
 
این کارشناس افزود: برای افزایش صادرات غیر نفتی و حفظ آن باید نیم نگاهی هم به افزایش اسمی نرخ ارز داشته باشیم.


رحمانی در ادامه با اشاره به لزوم کنترل تورم گفت: تا وقتی که رشد نقدینگی را کنترل نکرده ایم کاهش نرخ ارز با ریسک روبروست.

ندری نیز با اشاره به این که نرخ تورم تاثیر منفی بر صادرات دارد با ابراز نگرانی درباره نرخ رشد بالای نقدینگی گفت:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°