فرار مالیاتی میلیاردرها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:06 - جمعه 02 آبان 1399
کد خبر : ۷۳۹۲۰۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
رئیس سازمان امور مالیاتی: : فرآيند شناسايي و وصول ماليات از ميلياردرهاي داراي فرار مالياتي و بدون پرونده در سازمان امور مالياتي آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در واکنش به این سوال که چرا میلیاردرها مالیات نمی دهند، گفت: تمام کنش های اقتصادی کشور زیر نظر این سازمان است و اشراف کامل داریم.

رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: طبق قانون هر گونه فرار مالیاتی جرم است.
وی گفت: برای افرادی که مالیات نمی دهند، پرونده هایی تشکیل شده است.

پارسا با اشاره به درآمد ميلياردي ۳۰۰ هزار نفر و عدم پرداخت ماليات از جانب آن‌ها گفت: اين افراد ميلياردر به بالا درآمد مشمول ماليات دارند و بيش از ۵۰ درصد آن‌ها مودي مالياتي نيستند؛ در واقع اين افراد در سازمان امور مالياتي هيچ پرونده‌اي ندارند البته در سازمان امور مالياتي با همين اطلاعاتي كه در اختيار داريم، تا اطلاع ثانوي تمركز را بر روي پرونده‌هايي برده‌ايم كه ۲۰ ميليارد تومان به بالا هستند و در همين زمينه اقدامات لازم انجام شده و به استان‌ها نيز اطلاع داده شده است.
رئيس سازمان امور مالياتي ادامه داد: تعداد پرونده‌هاي بالاي ۲۰ ميليارد تومان بالغ بر ۴ هزار و ۳۷۶ پرونده است كه ۲ هزار و ۵۱ فرد داراي پرونده هستند كه در حال پيگيري و تشكيل پرونده براي افراد فاقد پرونده و نظارت بيشتر بر افراد داراي پرونده هستيم تا از آن‌ها ماليات مناسب با ثروت دريافت شود

 

برچسب ها: مالیات ، فرار ، میلیاردر ، پارسا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°