لطمه زدن به تولید و اقتصاد هدف دشمن است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:24 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۳۹۲۳۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
رئیس مجلس با بیان اینکه لطمه زدن به تولید و اقتصاد، هدف دشمن است گفت: بانک‌ها باید به واحد‌هایی که مشکل سرمایه در گردش دارند کمک کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی لاریجانی پیش از همایش بین المللی مجاهدان در غربت، مرحله دوم مجتمع فولاد کویر دامغان را با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی افتتاح کرد.

این مجتمع با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۲۰۰ نفر، نخستین واحد در کشور است که آهن اسفنجی را مسقیم تولید می‌کند.

آقای لاریجانی در مراسم افتتاح مرحله دوم مجتمع فولاد کویر دامغان مهمترین نیاز امروز کشور را حفظ همبستگی ملی برشمرد و گفت: همه باید شرایط امروز کشور را درک کنند.

رئیس مجلس با بیان اینکه لطمه زدن به تولید و اقتصاد هدف دشمن است گفت: بانک‌ها باید به واحد‌هایی که مشکل سرمایه در گردش دارند کمک کنند و این وظیفه همه دستگاه‌ها و مسئولان است که در برابر مشکلات تولید استقامت و برای رفع آن‌ها تلاش کنند.

***علی لاریجانی بعدازظهر امروز دوشنبه در ادامه سفر یک‌روزه خود به استان سمنان، مرکز تحقیقات تولید و فناوری دارو‌های گیاهی دانشگاه آزاد دامغان را افتتاح کرد.

مجتمع آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با سه میلیارد تومان اعتبار شامل دستگاه‌های داروسازی، آنالیز دستگاه‌ها و همچنین محل نگهداری دارو است.

این مجتمع داروسازی همچنین مجهز به امکاناتی برای ساخت دارو و همچنین ثبت و توسعه اختراعات دارویی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان است.

مجتمع آزمایشگاهی دانشگاه آزاد دامغان در حوزه گیاهان دارویی همچنین می‌تواند ظرفیت‌های بسیار خوبی را در راستای تحقیقات علمی در اختیار دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد قرار دهد.


***همایش بین المللی مجاهدان در غربت با حضور رئیس مجلس در دانشگاه دامغان درحال برگزاری است.
اندیشمندان ۳۸ کشور جهان در این همایش حضور دارند. شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و خانواده شیخ زکزاکی مهمانان ویژه این مراسم هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°