کشورهایی که مجاهدت دارند، حقارت ندارند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:41 - چهارشنبه 13 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۹۲۳۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
رئیس مجلس در چهارمین اجلاس بین المللی "مجاهدان در غربت" گفت: کشورهایی که اهل مجاهدت نبودند، حقیر شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علی لاریجانی شامگاه دوشنبه در شب شهادت امام رضا (ع) در "دامغان" گفت: خیلی از غربی‌ها تلاش می‌کنند حرکت‌های مجاهدانه را با حرکت‌های تروریستی کور و وحشی در منطقه یکی کنند (شبیه کنند).

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان تفاوت‌های حرکت‌های مجاهدانه و تروریستی در آرمان‌ها و اهداف الهی گفت: مجاهدان برای راحتی خلق تلاش می‌کنند ولی تروریست‌ها سبب وحشت مردم می‌شوند.

او تاکید کرد: امروز مجاهدان جایگاه غربت ندارند و جایگاه عزت دارند و در منطقه پیشگام هستند و قدرت دارند.

لاریجانی با بیان اینکه حزب الله جریانی مجاهدانه و تاثیر گذار در منطقه است، گفت: طرح‌هایی مثل معاهده قرن بخاطر وجود این جریان‌ها به سرانجام نرسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به دشمنان گفت: در برابر تجاوز گری‌ها و سخن‌های موهن نسبت به مسلمانان یمن، عراق، فلسطین و ایران، آن‌ها راه دیگری جز مقاومت نداشته اند.

وی با اشاره به رفتار‌های تحقیر آمیز ترامپ نسبت به عربستان سعودی گفت: ترامپ در مقابل به هلاکت رساندن ابوبکر البغدادی تاکید کرده ما خواهان نفت منطقه هستیم.

لاریجانی با اشاره به رفتار‌های کینه توزانه علیه انرژی هسته‌ای ایران گفت: پرداختن به موضوع ساخت بمب اتمی در ایران، مصداقی از حقه بازی آمریکا علیه ایران به قصد اذیت کردن مردم کشورمان است. اگر غرب می‌خواهد بفهمد چرا مسلمانان در برابر آن‌ها مقاومت می‌کنند باید بفهمند که مسلمان از حاکم ستمکار تبعیت نمی‌کنند و این یک اصل دینی و حدیث قدسی است.

رئیس مجلس با بیان اینکه حیثیت اجتماعی در تفکر اسلامی بر حیثیت فردی ارجحیت دارد گفت: امروز زمانی نیست که مسلمانان دست پایین باشند و امروز صاحب فکر، تجربه و تکنولوژی شده اند و جریان اسلامی مجاهدت، جریان فراموش شده‌ای نیست و در ظهور است نه در غربت.

لاریجانی، مقاومت ملت‌ها در فلسطین، سوریه، عراق و لبنان و لزوم صیانت از آن گفت: نیرو‌های مقاومت در این کشور‌ها با نپذیرفتن معاهده‌ها و از بین بردن داعش نشان دادند مجاهدت‌ها جریان‌های زنده‌ای هستند.


رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نقش علما در رویدادهای قرون گذشته بی بدیل، بیدار کننده ملل و تاثیر گذار است.

علی لاریجانی در دانشگاه دامغان افزود: نقش علما در انقلاب مشروطه، نهضت تنباکو، قیام شیخ فضل الله نوری، انقلاب عراق، قیام آیت الله مدرس، خیابانی و میرزا کوچک خان جنگلی، حرکت ملت فلسطین، انقلاب الجزایر، انقلاب اسلامی ایران بی بدیل بوده است.
در این مراسم همچنین از مجاهدت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و مقام شامخ رزمندگان، خانواده های شهدا و ایثارگران در غربت و مقاومت اسلامی تجلیل شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°