دفع ۳۳ میلیون حمله سایبری در یک سال گذشته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۷۳۹۲۶۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
وزیر ارتباطات در قطر؛
"محمد جواد آذری جهرمی" در جلسه وزرای کنفرانس امنیتی مونیخ در "دوحه" گفت: ایران در یکسال گذشته ۳۳ میلیون حمله سایبری را دفع کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 جلسه وزرای کنفرانس امنیتی مونیخ امروز ،سه شنبه، با موضوع امنیت سایبری به ریاست "ولف ایشینگر" رئیس کنفرانس و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان برگزار شد.
 
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد:  وزیر اراتباطات و فناوری اطلاعات  در این جلسه گفت: ایران به عنوان یکی از قربانیان حملات سایبری، پوشش دفاعی خود در برابر این حملات از طریق سامانه "دژفا" ارتقا داده است براین اساس توانسته ۳۳ میلیون حمله سایبری در یک سال گذشته را دفع کند.
 
سامانه‌های دژفا شامل ۱۰ سامانه مجزا و وابسته به‌هم است، سامانه‌هایی که مانند دژی محکم کشور را از حملات سایبری تا حدود بسیار زیادی محافظت می‌کند. این سامانه‌ها با هدایت و فرماندهی مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد‌های رایانه‌ای) بومی‌سازی و راه‌اندازی شده است.

آذری جهرمی افزود: تهدیدات سایبری امروز امنیت شهروندان و طیف گسترده‌ای از خدمات مربوط به زندگی شهروندان را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: یکجانبه گرایی و توسل به تحریم تهدیدی علیه امنیت بین المللی در عرصه سایبری است و استفاده از مکانیزم‌های چندجانبه گرایانه راه حل مشکلات امنیت سایبری در جهان به شمار می‌رود.

آذری جهرمی ضمن اعلام مشارکت و حمایت ایران از روند مباحثات موسوم به «گروه باز» در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ایران به نقش آفرینی موثر خود در شکل دهی به ابتکارات بین المللی در این عرصه ادامه می‌دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه شهر هوشمند قطر با حضور امیر این کشور حضور یافت. پس از آن در حاشیه این مراسم با امیر "تمیم بن حمد آل ثانی" امیر قطر دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان نیز امروز سه شنبه در این کنفرانس سخنرانی خواهد داشت.

برچسب ها: سایبری ، قطر ، جهرمی ، مونیخ
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °