چند عکس برهنه و تلاش قانونگذاران امریکایی برای جلوگیری از رسوایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:54 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۷۳۹۲۷۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
اگرچه سیاستمداران امریکایی تلاش کردند به سرعت، با اعلام عذرخواهی و استعفای کتی هیل، پرونده ماجرای روابط نامشروع این عضو مجلس نمایندگان را ببندند، اما تبعات این رسوایی ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 کتی هیل، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا پس از افشای روابط نامشروعش با دستکم ۲ نفر استعفای خود را اعلام و بابت خطایش از مردم عذرخواهی کرد، اما واکنش‌های مردم و رسانه‌های مستقل نشان می دهد که پرونده به اینجا ختم نشده و سیاستمداران امریکایی باید فکری برای اقناع رای دهندگانشان بیاندیشند.

این نماینده ایالت کالیفرنیا که جزو تیم نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان به شمار می‌آید، اعلام کرد تا اواخر هفته جاری رسماً از سمتش کناره‌گیری خواهد کرد و در بیانیه‌ای نوشت: با خاطری رنجور و دلی شکسته استعفایم را اعلام می‌کنم. این سخت‌ترین کاری است که تا به حال انجام داده‌ام، اما معتقدم که این بهترین کار برای حوزه انتخابیه‌ام، جامعه‌ام و کشورم است.

هیل ابتدا متهم شد که با یکی از کارمندانش در کنگره روابط نامشروع داشته است و همین رسوایی که با وجود عکس های متعدد، قابل انکار نبود، برای مجبور شدن او به استعفا کافی بود، اما ۱۰ روز بعد، داستان جدیدی ارائه و چند عکس برهنه از او در شرایطی نامناسب در سایت رِد استیت منتشر شد.
هیل نیز با رد اتهام اصلی و قبلی، ادعا کرد که نه با کارمند مجلس، بلکه فقط با یکی از اعضای ستاد انتخاباتی اش رابطه داشته و عکس‌ها را نیز، همسر سابقش؛ کنی هسلپ برای انتقام گیری منتشر کرده است.

علت تلاش کتی هیل و سیاستمداران امریکایی برای ارائه داستانی جدید پس از ۱۰ روز، رسوایی مضاعفی بود که با تمرکز روی رسوایی قبلی، دامن هیل و سایر نمایندگان مجلس امریکا را می‌گرفت و آن، افشای فریبکاری آن‌ها در جلب نظر رای دهندگان است.

کتی هیل ۳۲ ساله فقط به این دلیل توانست آرای لازم برای راه یافتن به مجلس را باوجود سن کمش کسب کند که ادعا کرده بود همجنسگرا است و با تبلیغ روی این ادعا موفق شده بود رای همجنسگرایان و مردمی را که حتی بدون اطلاع از امری، به دلیل "مد" بودن، با جریان‌ها و کمپین‌ها همراه می‌شوند، جذب کند.

افشای روابط او با مردان بیگانه، استاندارد‌های دوگانه امثال کتی هیل را فاش کرده و نشان می‌داد که او و سایر مدعیان، نه تنها آنگونه که ادعا می‌کنند نیستند، بلکه فریبکاران متظاهری اند که موضوعاتی مانند همجنسگرایی را فقط به این دلیل پررنگ کرده و حمایت از آن را "مد" می‌کنند که محملی برای فریب دادن مردم ایجاد کرده باشند.

از همین رو کتی هیل با رد اتهام اصلی و با تائید عکس‌های رد استیت ادعا کرد که طرفِ روابطه او یکی از زنان ستاد انتخاباتی بوده است. گروه نمایندگان مامور به حمایت از او و رسانه هایشان نیز، به سرعت تلاش کردند با دادن رنگِ جنسیتی به ماجرا، از کتی هیل یک قربانیِ تبعیض جنسیتی بسازند و بنویسند که اگر او مرد بود یا اگر همجنسگرا نبود، با کل موضوع مانند رفتار "جو بایدن" با مسامحه و مماشات برخورد می‌شد.

آن‌ها همچنین، همکار خود را یکی دیگر از قربانیان تخریب‌های فضای مجازی نامیدند و از لزوم برخورد با آسیب‌های فضای آنلاین گفتند.

کتی هیل نیز، این بار در قالب همین نقش پشت تریبون قرار گرفت و با ژستی مظلومانه و فداکارانه گفت: این چه یک هجمه سیاسی با سوء استفاده از فضای دیجیتال باشد و چه یک انتقام گیری خانوادگی، من به عنوان یک قربانی آن، نظرم این است که این بدترین کاری است که کسی می‌تواند علیه خواهران و دختران انجام دهد... ما نباید اجازه دهیم آنچه که بر سر من آمد، باعث ترساندن زنان یا دختران جوان دیگر از شرکت در انتخابات شود.

یو اس تودی نیز نوشت: کارشناسان می‌گویند که ترس‌های هیل بی اساس نیست. گردش عکس‌های او و استعفای سریع او می‌تواند زنان و آمریکایی‌های دگرباش جنسی را از حضور در انتخابات منصرف کند.

"ما باید راهی پیدا کنیم تا آسیب‌های کاربران مخرب فضای مجازی را که به نظر می‌رسد هر روز قدرت بیشتری پیدا می‌کنند، به حداقل برسانیم. "

نمایندگان مدافع کتی هیل اکنون خواهان مجازات رد استیت شده اند و می‌گویند "هر گونه مجازاتی که این سایت دریافت کند، هزینه‌ای است که باید برای مجبور ساختن یک سیاستمدار طرفدار دموکراسی به استعفا تحمل کند. "
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°