استاندار تهران: باید برای مواجهه با بارندگی ها آماده باشیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:34 - شنبه 21 تير 1399
کد خبر : ۷۳۹۳۲۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
استاندار تهران گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر، ۶۷ نقطه بحرانی در شهر تهران و ۵۲۰ نقطه نیز در شهرستان‌های استان داریم که باید به دقت رصد شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 انوشیروان محسنی بندپی در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران و نخستین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران استان تهران به بارندگی‌های اخیر تهران اشاره کرد و افزود: از اول آبان امسال تا به امروز ۷۰ میلی‌متر بارش باران در تهران داشتیم که اگر میانگین بارندگی تهران ۲۴۰ میلی‌متر باشد در واقع در مدت یک هفته ۲۸ درصد بارندگی را شاهد بوده ایم که نیاز به مدیریت، برنامه‌های علمی و برخورداری از تجهیزات لازم است.
 
وی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه می‌تواند اثربخش‌ترین، ارزان‌ترین و موثرترین اقدام در مسیر کاهش آسیب‌های جسمی و انسانی باشد گفت: در تهران به سبب تجاوز به حریم رودخانه‌ها، ساخت وساز‌های غیرمجاز، کمبود امکانات و تجهیزات و واقعیت‌های اقلیمی به علت وجود ۷ روددره، ۶۷ نقطه بحرانی در شهر تهران و ۵۲۰ نقطه بحرانی در شهر‌های پیرامونی استان تهران داریم که وضع خاص خود را دارند.
 
استاندار تهران افزود: در بارندگی هفته اخیر در نقاطی از شهر تهران از جمله بزرگراه‌های فتح و آزادگان، جاده مخصوص، چهارراه برق و بلوار امام علی با آبگرفتگی مواجه بودیم.
 
وی گفت: همچنین ۱۲ نقطه ویژه در تهران داریم که در وقوع سیل فروردین، امکانات شهرداری در این نقاط مستقر بود و امسال باید جدی‌تر نسبت به اقدامات پیشگیرانه عمل کنیم.
 
محسنی بندپی با بیان اینکه در بحث اقدامات پیشگیرانه باید طوری عمل شود که به هنگام سیل آسیب نبینیم افزود: امسال باید با قدرت بیشتری آمادگی داشته باشیم، زیرا با آغاز فصل آبی ۹۸ -۹۹ که بارندگی بیشتری داشته ایم ضروری است با هم‌افزایی و همکاری لازم از بروز حادثه و بحران جلوگیری کنیم.
 
وی به لزوم آمادگی و اقدامات پیشگیرانه در مقابل بارندگی‌ها اخیر اشاره کرد و گفت: آب منطقه‌ای باید هر ۶۷ نقطه بحرانی تهران و ۵۲۰ نقطه شهرستان‌های این استان را تا شنبه اعلام کند.
 
وی ادامه داد: ضمن اینکه کارگروهی بر اساس دستور وزیر برای پهنه‌بندی آسیب‌پذیری سیل به ریاست معاون عمرانی و رئیس ستاد بحران و عضویت دستگاه‌های استان شکل می‌گیرد تا به پهنه‌بندی آسیب‌پذیری سیل اقدام کند.
 
استاندار تهران به لزوم آمادگی همه دستگاه‌ها برای مواجهه با بارندگی اشاره کرد و گفت: هر رودخانه‌ای که نیاز به لایروبی دارد باید بلافاصله این کار انجام شود تا بتوانیم به خوبی از این شرایط عبور کنیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°