همه ایرانی‌ها بیمه می‌شوند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:47 - چهارشنبه 25 تير 1399
کد خبر : ۷۳۹۳۶۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه از این پس هیچ فردی فاقد دفترچه بیمه نخواهد بود، گفت: ۹ میلیون ایرانی فاقد پوشش بیمه‌ای در گام دوم طرح نظام تحول سلامت بیمه می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سعید نمکی بامداد پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان گیلان در سالن اجتماعات استانداری، افزود: وزارت بهداشت را با مجموعه‌ای از چالش‌ها همانند مطالبات ۵ هزار میلیارد تومانی از بیمه سلامت تحویل گرفتم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری از پرونده الکترونیکی سلامت نیز اشاره کرد و گفت: پرونده الکترونیکی سلامت تا پایان بهار بدون دریافت ریالی از دولت و با حفظ اطلاعات ۸۰ میلیون ایرانی به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به بیماری‌های فشارخون و دیابت و با بیان اینکه از ۳۸۰ هزار مرگ در سال علت ۱۰۰ هزار مرگ فشار خون بالا است، افزود: خوشبختانه با همکاری مردم و بسیج نیرو‌ها امسال ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار ایرانی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون شرکت کردند.

نمکی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۱۰ میلیون نفر که در معرض فشارخون بالا بودند شناسایی شدند، گفت: وضعیت دارو در گذشته نه چندان دور بسیار وخیم بود، اما امروز با وجود تمام مشکلات ارزی هیچ کارخانه داروسازی نیست که تا پایان سال در تامین مواد اولیه خود دچار مشکل باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه از این پس هیچ فردی فاقد دفترچه بیمه نخواهد بود، افزود: از ۱۳ آبان ماه امسال ۹ میلیون ایرانی فاقد بیمه در گام دوم طرح نظام تحول سلامت بیمه می‌شوند.

وی با بیان اینکه تابلوی مناسبی از عملکرد در گیلان وجود ندارد و با مجموعه‌ای درهم تنیده از مشکل مواجه هستیم، گفت: در روز‌های سخت و پر از مشکل امروز باید مدیریت را از کمیت به کیفیت سوق دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امروز روز نظارت و خرج کردن مبتنی بر شرایط خاص است و باید با سیاست و از پراکنده کاری دوری کنیم.

نمکی با بیان اینکه به ازای یک تخت بیمارستان می‌توانیم یک‌کیلینیک راه اندازی و باید پیشگیری محور عمل کنیم، افزود: باید با ساختار اقتصادی و منطقی عمل کرده و به حداقل‌ها دست یابیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه در دهه فجر سال آینده با کمک دستگاه‌های مربوطه و خیرین بیان کرد: هر بیمارستان و مرکز بهداشتی درمانی که تا ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد تا سال اینده به بهره برداری می‌رسند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی، گفت: دولت باید جور فرودستان را بکشد و هیچ طرحی قبل از اینکه پیوست زیست محیطی و سلامت داشته باشد اجرا نمی‌شود مگر اینکه پیوست حمایت از فقرا داشته باشد.
برچسب ها: وزیر ، بهداشت ، سلامت ، بیمه ، نمکی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°