ایران و چین با جنگ رسانه ای امریکا مواجه اند و باید یکدیگر را تقویت کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 10 آذر 1400
کد خبر : ۷۳۹۳۹۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
رئیس رسانه ملی در دیدار سفیر چین؛
دکتر علی عسکری در دیدار سفیر چین گفت: هردو کشور ایران و چین با جنگ رسانه‌ای آمریکا مواجه اند و باید با تبادل تجربیات و هم‌افزایی دراین زمینه یکدیگر را تقویت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رئیس سازمان صداوسیما در دیدار با چانگ هوآ، سفیر جمهوری خلق چین که در رسانه ملی حضور یافته بود، تصریح کرد: چینی‌ها با تلاش و برنامه‌ریزی فراوان خیلی خوب حرکت کردند و با مدیریت متمرکز به پیشرفتی همه‌جانبه رسیدند و قدرتی بزرگ در عرصه اقتصادی شدند.

رئیس رسانه ملی جاده طراحی شده چینی ها میان تهران- پکن را بستری مناسب برای تحکیم روابط آینده خواند و افزود: در زمینه فرهنگی و رسانه‌ای بستر مناسبی برای گسترش روابط وجود دارد که باید از آن استفاده کرد.

دکتر علی عسکری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به رغم دشمنی و شیطنت‌های آمریکا و هم‌پیمانانش به قدرتی بزرگ در منطقه تبدیل شده است، افزود: ما می‌دانیم که آمریکا هم‌اکنون رقابتی ناجوانمردانه با چینی‌ها انجام می‌دهد، اما همه می‌دانید آمریکایی‌ها قدرتشان رو به افول است و باید کشور‌هایی همچون ایران و چین از این فرصت بهترین بهره ببرند.

رئیس رسانه‌ملی تحریم را فرصتی مناسب برای تقویت تولید کشور دانست و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار خوبی در کشور درحال تلاش و کارند و می‌توانیم از طریق این شرکت‌ها روابط اقتصادی خوبی طراحی و اجرا کنیم.

وی رقابت آینده را رقابت در عرصه علم، تحقیقات و پژوهش توصیف و تصریح کرد: با توجه به اینکه چین در همه زمینه‌های دانش و فناوری در حال پیشرفت است کار‌های پژوهشی با ایران می‌تواند زمینه‌های خوبی برای همکاری دوجانبه باشد.

رئیس سازمان صدا وسیما با بیان اینکه در زمینه‌های نفت، پتروشیمی، گاز، معادن، نانو و بایو تکنولوژی و کشاورزی می توانیم همکاری‌های خوبی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: در زمینه‌های فرهنگی و رسانه‌ای نیز با توجه به قرابت فرهنگ دو کشور می‌توانیم همکاری‌ها را افزایش دهیم.

وی بر تبادل فیلم‌ها و مجموعه‌های نمایشی میان دو کشور تأکید و تصریح کرد: محصولات زیادی داریم که می‌توان با زبانگردانی از آنها استفاده کنیم و با این کار هم‌آشنایی مردمان کشور‌ها با یکدیگر بیشتر می‌شود و هم می‌توانیم علایق دو طرف را تأمین کنیم.

دکتر علی عسکری افزود: هردو کشور ایران و چین هم‌اکنون در مقابل با جنگ رسانه‌ای آمریکا قرار دارند و باید با تبادل تجربیات و هم‌افزایی دراین زمینه یکدیگر را تقویت کنند.

چانگ هوا سفیر جمهوری خلق چین در تهران نیز در این دیدار با بیان اینکه ما می‌دانیم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای زندگی مردم این کشور نقش مهمی ایفا می‌کند، افزود: در چند سال اخیر شاهد رشد خوب کمی و کیفی رادیو و تلویزیون ایران بوده‌ایم و معتقدیم تقویت همکاری‌های رسانه‌ای دو کشور بسیار مهم و ضروری است.

چانگ هوآ افزود: تقویت همکاری‌های رسانه‌ای میان دو کشور موجب آشنایی بیشتر مردم دو کشور از یکدیگر می‌شود و خبر‌ها و جهت‌گیری‌های منفی رسانه‌های غربی علیه تهران – پکن را خنثی می‌کند.

سفیرچین در تهران به روابط دیرینه و دوهزارساله دو کشور اشاره و تصریح کرد: ایران و چین با ایجاد راه ابریشم توانستند روابط اقتصادی و فرهنگی خود را بشدت تقویت کنند و عمق ببخشند و امروز هم اگر به نقشه توجه کنید معلوم می‌شود که هیچ جاده‌ای نمی‌تواند ایران را دور بزند و شما حتماً مهمترین شریک ما هستید.

چانگ هوآ با بیان اینکه برخی کشور‌ها که فقط ۲۰۰ سال تاریخ دارند می‌خواهند همه دنیا را به کنترل خود درآورند گفت: سلطه‌گری و یک جانبه‌گرایی آمریکا مورد مخالفت همه دنیاست و تاریخ چین نشان می‌دهد که هیچگاه در این مسیرحرکت نکرده و نمی‌کند.

سفیرجمهوری خلق چین در تهران با اشاره به برگزاری مجمع تمدن کهن در ماه آینده در پکن خاطرنشان کرد: ما تلاش ویژه‌ای داریم تا همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای میان دو کشور افزایش یابند و لغو ویزای گردشگران چینی به ایران هم یکی از کار‌های مهمی بود که از سوی ایران صورت گرفت.

وی تأکید کرد: دراین مدت با گردشگران زیادی که از چین به ایران آمده بودند صحبت کردم که همه آن‌ها به اتفاق سفر به ایران را ستایش می‌کردند و ایران را کشوری بسیار خوب با مردمانی مهربان و جاذبه‌های گردشگری فراوان توصیف می‌کردند و ما باید این سفر‌های را به صورت متقابل افزایش دهیم تا شناخت مردمان دو کشور بیش از پیش افزایش یابد.

چانگ هوآ به افزایش تبادلات فرهنگی و رسانه‌ای بویژه در زمینه فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی اشاره کرد و گفت: فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی در چین بسیار معروفند و مردم ما به تولیدات ایران علاقه فراوان دارند و در سال جاری هم دو فیلم ایرانی در دو جشنواره پکن و شانگ‌های نتایج خیلی خوبی گرفتند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۵۹°