کره شمالی موشک «خیلی بزرگ» آزمایش کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:31 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۷۳۹۴۱۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
کره شمالی: یک موشک فوق العاده بزرگ را آزمایش کردیم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 خبرگزاری رسمی کره شمالی روز جمعه به نقل از مقامات این کشور اعلام کرد پیونگ یانگ روز گذشته (پنجشنبه) یک موشک فوق العاده بزرگ را با موفقیت آزمایش کرده است.

"کی سی ان ای" خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز جمعه گزارش کرد با این موفقیت جدید، کره شمالی گام دیگری در راستای تکمیل سیستم تسلیحاتی کشور برداشته است.

ارتش کره جنوبی و گارد ساحلی ژاپن روز گذشته گزارش کردند کره شمالی دو موشک کوتاه برد را از استان پیونگان جنوبی به سمت ساحل شرقی شلیک کرده است بر اساس این گزارش‌ها هر دو موشک در حدود ۳۷۰ کیلومتر برد و ۹۰ کیلومتر ارتفاع، پرواز کرده اند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد آکادمی علوم دفاعی این کشور بعد از ظهر پنجشنبه موفق به آزمایش یک موشک فوق العاده بزرگ شده است این موشک ضمن تکمیل سیستم تسلیحاتی کره شمالی، قادر خواهد بود با قدرت فوق العاده هدف دشمن را از بین ببرد و با شلیک غافلگیرانه موشک‌های فوق العاده بزرگ، منطقه را هدف قرار دهد.

گزارش می‌افزاید «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی ضمن ابراز رضایت از شلیک آزمایشی این موشک، دانشمندان دفاع ملی را که در حال توسعه "سیستم دفاعی کشور" هستند، ستایش کرد.

با این حال گفته می‌شود رهبر کره شمالی خود شخصا بر این آزمایش نطارت نکرده است.

گارد ساحلی ژاپن هم روز گذشته گزارش کرد دستکم یکی از پرتابه‌های کره شمالی در آب‌های خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرده است.

این دوازدهمین باری است که کره شمالی چنین موشک‌هایی را شلیک می‌کند این کشور آخرین بار در دوم اکتبر امسال (۱۰ مهر ۱۳۹۸) یک موشک بالستیک پایه زیر دریایی را آزمایش کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°