موحدی کرمانی: مسئولین از فاصله طبقاتی بترسند نه از دشمن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:48 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۷۳۹۴۲۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
خطیب موقت نماز جمعه تهران: مسئولین نباید از دشمن بترسند بلکه باید از فاصله طبقاتی بترسند؛ باید از روی آوردن به اشرافیگری و دریافت حقوق‌های کلان و فراموش کردن مستضعفان بترسند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: مسئولین نباید از دشمن بترسند بلکه باید از فاصله طبقاتی بترسند؛ باید از روی آوردن به اشرافیگری و دریافت حقوق‌های کلان و فراموش کردن مستضعفان بترسند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان داشت: دست مقتدر رئیس قوه قضائیه باز شده و دانه دانه مچ مفسدان را می‌گیرد و به مجازات می‌رساند؛ خداوند به این عزیز طول عمر عنایت کند.

وی بیان داشت: مسئولین باید از نپرداختن به ذخائر داخلی و بهره نگرفتن از نیروی جوانی و انقلابی بترسند و از انتشار صحنه‌های مسموم در فضای مجازی در بین جوانان و حاکمیت ثروت در فصل انتخابات و وعده‌های دروغین واهمه داشته باشند.

آیت‌الله موحدی کرمانی اظهار داشت: رئیس قوه قضاییه سفری به هرمزگان داشتند و از گمرکات بازدید کردند؛ در رابطه با این واردات انباشت شده و بلاتکلیف که برخی از آن‌ها بیش از یک سال است که ترخیص نشده و دارو‌هایی که مانده و احیانا تاریخ مصرف آن گذشته، مسئولین باید فکری کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: مسئولین هرچه زودتر مواد مورد نیاز مردم بویژه مواد دارویی را طبق ضوابط ترخیص کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در اطراف ایران ناامنی غوغا می‌کند، اما ایران امن است، گفت: دلیل امنیت وجود پربرکت رهبر عزیز و گرانقدر ما است؛ هر توطئه‌ای که دشمن کرد، مدیریت رهبر بیدار ما، آن را خنثی کرد؛ رهبری معظم، نیرو‌های مسلح را مدیریت می‌کنند و مردم را ارشاد می‌کنند که باید در مقابل دشمن ایستاد و عزت ما در ایستادگی است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به آشوب‌های اخیر در عراق اظهار کرد: مردم عراق در طول سال‌های اخیر به دلیل ساختار غلط برنامه و توزیع بودجه در فقر و تبعیض به سر می‌برند و بودجه این کشور بین احزاب و گروه‌ها و فراکسیون‌ها توزیع می‌شود و مردم عراق عملا بهره‌ای از بودجه ندارند لذا در تجمعات خیابانی خود خواهان عدالت هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به موج‌سواری دشمن از اعتراضات مردم عراق گفت: دشمنان عراق بیکار ننشسته‌اند و از هر گوشه‌ای وارد شدند و در برخی شهر‌ها نظیر بصره و عماره دست به خشونت بردند و مردم بیگناه را مورد حمله قرار دادند و برخی متدین را قطعه قطعه کرده و در آتش سوزاندند.

وی تصریح کرد: سفیر آمریکا در عراق به طور علنی از خشونت حمایت می‌کند و با صراحت نیرو‌های انتظامی عراق را از کنترل رفتار‌های خشن منع می‌کنند؛ این در حالیست که آمریکا طی ۱۶ سال اخیر روزانه بیش از یک میلیون بشکه از نفت عراق را به عنوان غرامت چپاول می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: برخی گروه‌های منحرف که ما آن‌ها را شیعه انگلیسی می‌نامیم در کربلا، بصره و عماره جنایاتی مرتکب شدند که مردم عراق باید صفوف خود را از آن‌ها جدا کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به آشوب‌های اخیر در لبنان گفت: دولت لبنان طی سال‌های اخیر وام‌های کلانی از خارج دریافت کرد که اکنون سود سالانه این وام‌ها از درآمد سالانه دولت لبنان بیشتر است و نکته قابل تامل اینکه این وام‌ها در بهبود زندگی مردم لبنان اثر نداشته است لذا مردم لبنان از فساد و تبعیض به تنگ آمدند و چاره کار خود را در اعتراض دیدند.

وی گفت: استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان نشان داد که برخی دسته‌های سیاسی لبنان مصلحت آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی دول عرب را بر مصلحت مردم لبنان ترجیح می‌دهند؛ استعفای حریری می‌تواند باعث تشدید اعتراضات مردم و درگیری طوایف لبنانی شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: به برادران خود از طوایف مختلف لبنان اعم از شیعه، سنی و مسیحی و رهبران آن‌ها توصیه می‌کنیم که مراقب دشمنان لبنان که از مقاومت مردم و حزب‌الله لبنان ضربه خوردند باشند و بدانند که دشمنان در کمین همه لبنانی‌ها نشسته‌اند و به اختلافات داخل لبنان دل‌بسته‌اند؛ مقاومت لبنان با اکثریتی که در مجلس این کشور دارد می‌تواند دولت تشکیل دهد، اما گرایشی به آن ندارد و حزب‌الله کماکان بازوی همه لبنانی‌ها است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°