آغاز اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:05 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۷۳۹۴۸۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی از آغاز اعزام ۷۰۰ هزار دانش آموز به مناطق عملیاتی از امروز شنبه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سرهنگ علی صابر ماهانی افزود: این اعزام‌ها با همکاری قرارگاه امام حسن عسکری (ع) انجام می‌شود و دانش آموزان به مناطق عملیاتی شمال غرب، غرب و جنوب غرب اعزام خواهند شد.
 
آغاز اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی
 
وی گفت: برای برگزاری هرچه بهتر این اعزام‌ها باید آموزش و پرورش نیز اعتباراتی را در نظر بگیرد و درصد ناچیزی از هزینه اعزام‌ها نیز از دانش آموزان دریافت خواهد شد.
او افزود: اولویت وسیله اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی قطار و در مرحله بعدی اتوبوس خواهد بود.
سرهنگ صابر ماهانی تأکید کرد: مدت اردوی راهیان نور دانش آموز از ۲ تا ۵ روز برای دانش آموزان هر استان متفاوت خواهد بود و به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که دانش آموزان در هر روز بتوانند از ۲ یادمان در مناطق عملیاتی بازدید کنند.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی تا ۱۵ شهریور ۹۹ ادامه خواهد داشت.
وی یادآور شد: در دوران ۸ سال دفاع مقدس، بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز در مناطق عملیاتی حاضر شدند و ۳۶ هزار دانش آموز به فیض شهادت نائل آمدند که هر کدام از این شهدا می‌توانند برای سایر دانش آموزان الگو باشند.
 
 
سرهنگ صابرماهانی از اجرای طرحی برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان بسیجی خبر داد و گفت: این طرح در دبیرستان‌های دوره دوم انجام می‌شود و دانش آموزان برای یادگیری مطالب علمی دوره‌های ویژه را خواهند دید.
 رئیس سازمان بسیج دانش آموزی طرح پیوند خانه، مدرسه و مسجد را از دیگر برنامه‌های بسیج اعلام کرد و افزود: این طرح هم اکنون در بیش از ۳ هزار مدرسه و با مشارکت یک میلیون دانش آموز در دست اجراست.
 وی تصریح کرد: در اجرای این طرح تاکنون بیش از ۶ هزار جلسه خانوادگی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان برگزار شده و ۸۰۰ هزار دانش آموز به اردوی یک روزه و ۲۶۰ هزار دانش آموز به اردوی ۴ روزه طرح بهنام محمدی اعزام شدند تا دانش آموزان بتوانند امکان برقراری ارتباط با مساجد محل خود را بیشتر پیدا کنند.
 
 سرهنگ صابرماهانی با اشاره به اینکه مهمترین کار دانش آموزان بسیجی در مدارس ورود به عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی در مدرسه است گفت: برگزاری یادواره شهدا در مدارس هم اکنون با همکاری دانش آموزان بسیجی انجام می‌شود.
 وی یادآور شد: دانش آموزان بسیجی پارسال برای کمک به کودکان سرطانی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان جمع آوری کردند و در اختیار کودکان سرطانی بیمارستان ابن سینای شیراز قرار دادند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°