برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل دانش آموزی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:14 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۷۳۹۴۹۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
صبحگاه عمومی و رزمایش دانش آموزی پدافند غیرعامل با حضو رئیس سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار جلالی، در این مراسم با بیان اینکه، ایران وارد چهل و یکمین سال عمر خود می‌شود گفت: در این سال‌ها کشور ما همواره با تهدیدات زیادی از جمله از سوی ابرقدرت‌ها مواجه بوده، اما توانسته است همواره از این تهدیدات سربلند بیرون بیاید.

او افزود: اینکه با وجود تنش و درگیری درمنطقه غرب آسیا، ایران از صلح و ثبات برخوردار است یک نعمت الهی و ثمره فرهنگ ایثار و شهادت که یادگار دوران دفاع مقدس است.
 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه امسال هفته پدافند غیرعامل با روز دانش آموز متقارن شده است گفت: هدف از رزمایش امروز این است که آمادگی خود را به دنیایی که ما را به طور مرتب رصد می‌کند نشان دهیم.

او با بیان اینکه امنیت پایدار یک نعمت الهی است که مرهون خون شهدا و تلاش همه مردمان این مرز و بوم است افزود: اینکه ما موضوع پدافند غیرعامل را برای دانش آموزان تبیین می‌کنیم نشان از یک اشراف اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد ما در برابر هر گونه تهدیدی هشیار و آماده هستیم. "

سردار جلالی با بیان اینکه امروز به دلیل توانمندی بالای دفاعی کشور، دشمنان قادر به اقدام نظامی علیه ما نیستند افزود: حتی ابرقدرتی مانند آمریکا وقتی به قلمرو سرزمینی ما با پهباد جاسوسی تجاوز می‌کند با آتش پدافند هوایی هوشیار ما روبرو می‌شود و هواپیمایش سرنگون می‌شود و قادر به عکس العملی در برابر ما نیست. این در واقع قدرت نامتقارن و بازدارندگی نامتقارن ما را نشان می‌دهد.

او ادامه داد: در این صبحگاه می‌خواهیم بگوییم که ما هم تهدید را خوب می‌شناسیم هم بر آن اشراف داریم و هم می‌توانیم راه حل‌های دفاعی در برابر این تهدید، پیش‌بینی، طراحی، تمهید و تمرین کنیم و آماده باشیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه سناریوی این رزمایش ترکیبی یا به عبارتی هیبریدی پیش‌بینی شده است گفت: این کار نشان می‌دهد که نظام اطلاعاتی ما اشراف کاملی بر تهدیدات دارد و تهدیدات را در نقطه شکل گیری تشخیص و راه حل‌های مقابله با آن را تنظیم، طراحی و تمرین می‌کند. این آمادگی‌ها روحی، فکری، ذهنی، جسمی و عملیاتی است.

سردار جلالی با بیان اینکه اکنون که ما می‌توانیم الگویی از پدافند ترکیبی را به دنیا ارائه دهیم نشان از قدرت بازدارندگی ما دارد گفت: پدافند غیرعامل امروز یک جنبه کاملا علمی دارد، چون مبتنی بر فناوری‌های نو است و باید با این نوع تهدیدات مقابله کند بنابراین باید تهدیدات ناشی از فناوری‌های نو را بشناسیم، بر آن اشراف داشته باشیم و آنرا کنترل و مقابله کنیم. در این عرصه است که دانش آموزان، دانشجویان و اساتید ما باید فعال باشند تا با کار علمی و دفاعی یک دفاع ترکیبی علمی را سازماندهی کنند. "

وی افزود: طبیعی است که بخشی از این رزمایش نیز به مباحث نظامی اختصاص دارد که نشان دهنده آمادگی ما و درک تهدید و فهم آن و تشخیص و آماده سازی برای مقابله با تهدیدات نوین از الزامات دفاعی است.
 
همچنین در ادامه این مراسم از کتاب «پدافند غیرعامل برای عموم مردم» تالیف شهاب قهرمانی رونمایی شد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۲°