الزام نصب نرخنامه در نانوایی ها از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:31 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۷۳۹۵۰۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
سرپرست معاونت بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده گفت: نصب نرخنامه در نانوایی ها و اجرای مفاد آن از فردا الزامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدجواد احمدی در گفتگوی "پرونده روز" گفت: امروز شنبه ۱۱ آبان آخرین فرصت نانوایی‌ها برای نصب نرخنامه جدید آبی و زرد بود. در صورت نصب نکردن این نرخنامه‌ها با نانوایی ها‌ی متخلف برخورد خواهد شد.
 
او گفت: از فردا، بازرسی‌های ویژه اتاق اصناف تهران با همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و سازمان صنعت، معدن آغاز خواهد شد و نانوایانی که نرخ‌نامه مذکور را نصب نکرده و از این نرخ‌نامه تخطی کرده باشند، به‌عنوان گرانفروشی در وهله اول اخطار دریافت می‌کنند و در صورت تکرار، سهمیه آرد آن‌ها قطع خواهد شد و در مرحله آخر نیز اقدام به پلمب واحد مذکور می‌شود.

احمدی گفت: این نرخ‌نامه‌ها که در ۲ رنگ زرد و آبی کمرنگ تهیه شده، وزن چانه و نرخ مصوب نان مشخص شده است؛ رنگ زرد برای نانوایی‌هایی است که آرد نیمه‌یارانه‌ای دریافت می‌کنند و در اصطلاح آزادپز هستند و نرخ‌نامه آبی کمرنگ برای نانوایی‌های دولتی است که آرد دولتی به آن‌ها تخصیص داده می‌شود.

سرپرست معاونت بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده گفت: نانوایی‌ها ملزم به پخت نان ساده هستند در صورت درخواست مشتری در نانوایی‌های بربری و سنگک با افزایش ۵۰۰ تومان به نرخ مصوب می‌توانند اقدام به پخت نان کنجدی کنند.
سرپرست معاونت بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کننده با بیان اینکه بیشترین تخلفات در یکماهه گذشته کم فروشی و گران فروشی بوده است، افزود: از فردا وزن "چانه" و قیمت نان مورد بررسی بیشتری قرار خواهد گرفت.
 
او با بیان اینکه هیچ نانوایی بصورت مطلق آزادپز نیست گفت: همه نانوایی‌هایی که مدعی آزادپز هستند آرد نیمه یارانه‌ای به قیمت ۹۰۰ تومان دریافت می‌کنند و سایر نانوایی‌ها آرد یارانه‌ای به قیمت ۶۶۵ تومانی دریافت می‌کنند.

احمدی گفت: هموطنان در صورت مشاهده هرگونه تخلف به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°