آمریکا به دنبال آشفته سازی در منطقه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:01 - پنجشنبه 26 تير 1399
کد خبر : ۷۳۹۵۲۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم آمریکا با سبک سری به دنبال آشفته سازی در منطقه است تا اگر در منطقه موفق به تسلط بر نفت نشد در ماجراجویی دیگر اوضاع را به نحوی آشفته سازد تا بتواند به نیت شوم خود برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

آقای لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: ظاهرا ترامپ متوجه نیست خاک و نفت سوریه متعلق به دولت و ملت سوریه است و آمریکا حق ندارد با تجاوز به خاک آن کشور و تصرف میادین نفتی، قصد غارت آن را داشته باشد.
آقای لاریجانی گفت: سوال این است که آیا دولت آمریکا که از کمترین حس بشردوستانه به مردم سوریه و عراق و منطقه به دور است است در قبال ملت نستوه ایران علاقه انسان دوستانه دارد؟ اگر بخواهیم تعبیر سخنان ترامپ را درست فهم کنیم، این است که همان گونه که دیگر اقوام برای دولت آمریکا مهم نیستند، ملت ایران هم اهمیتی ندارد بلکه نفت ایران مهم است و چون جرات تسلط نظامی ندارند و سابقه مقاومت ملت ایران در جنگ تحمیلی را می دانند پس باید با محاصره اقتصادی ملت ایران را به ستوه بیاورند تا بر منابع نفت و گاز آنان مسلط شوند.
رئیس مجلس همچنین از میهمان‌نوازی‌های کریمانه مردم و دولت عراق سپاسگزاری‌ کرد و گفت: دولت و مردم عراق نشان دادند دو ملت ایران و عراق، پیوند قلبی عمیقی با یکدیگر دارند و همین امر نیز باعث شد با وجود دسیسه‌های معاندان در دهه‌های اخیر ، با فراست راه را بر بدخواهان ببندند. آقای لاریجانی با اشاره به فرا رسیدن سیزدهم آبان گفت:۱۳ آبان؛ نماد هویت استکبارستيزي انقلاب اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را نماد هویت انقلاب اسلامی در مقابله با ظلم و استکبار دانست.

لاریجانی گفت:این روز عمق تفکر ملت ایران نسبت به استقلال کشورشان را نشان می‌دهد.

وي افزود:در طی ۴۰ سال گذشته دولت‌های گوناگون در آمریکا برای بازگشت سلطه خود بر ملت ایران راه‌های متنوعی را برگزیدند، اما هیچ گاه به اهداف شان دست نیافته اند، ولو آنکه خسارت‌هایی به کشور وارد کرده اند و عدم توفیق روسای جمهور مختلف آمریکا به استقامت، پایداری و درک عمیق ملت بزرگ ایران مرتبط است.

وی با اشاره به تحریم‌های گوناگون مقامات آمریکا علیه ملت ایران، افزود: البته آنان با گستاخی همه این جنایت‌ها را به نام دوستی و حمایت از مردم ایران تبیین کردند، اما نکته مهم این است که مردم عزتمند ما به دلیل آنکه هیچ صداقتی در گفتار و کردار سردمداران آمریکا نمی‌دیدند در مقابل دسیسه‌های آن‌ها ایستادگی کردند.

برچسب ها: لاریجانی ، 13 آبان ، امریکا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°