حقوق بشر را فرصت می‌دانیم، نه تهدید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:47 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۷۳۹۵۴۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
رئیس دستگاه قضا: حقوق بشر برای ما فرصتی است تا در سایه آن همه عملکرد‌های جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از حقوق انسان‌ها برای دنیا اعلام کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای عالی ستاد حقوق بشر که با حضور اعضای این ستاد از جمله وزیر امور خارجه، وزیر اطلاعات و دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شد، افزود: امروز تشکیل دهنده و سازمان دهی کننده اصلی تروریسم در دنیا، آمریکاست و باید حقوقدانان جهان و جریان‌های حقوق بشری مستقل دنیا، محاکمه ناقضان حقوق بشر را درخواست کنند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ۱۳ آبان، سالروز مبارزه با استکبار جهانی گفت: این روز یادآور رشادت‌های دانشجویان و دانش آموزان این سرزمین و نیز تبعید امام خمینی (ره) است که همه این‌ها به دست استکبار انجام شده است.
وی افزود: در چنین روزی مشخص شد آمریکایی‌ها به جای اینکه سفارتخانه شان محل اجرای برنامه و ماموریت‌های رسمی و تعریف شده دیپلماتیک باشد، جاسوس خانه بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: رفتار‌های ضد حقوق بشری آمریکا از جمله نژادپرستی گسترده؛ کیفرخواستی بلند بالاست که باید در دادگاهی بین المللی رسیدگی شود.
وی در بیان گوشه‌ای از جنایات ضد حقوق بشری آمریکایی‌ها یادآور شد: ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران از جلوه‌های روشن رفتار ضد حقوق بشری آمریکاست.
رئیس قوه قضاییه افزود: در جای جای دنیا از جمله یمن و فلسطین هم رد پای آمریکا مشهود است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران خود مدعی دفاع از حقوق انسان هاست، گفت: اگر در جایی هم در این زمینه تخلفی دیده شود ممکن است عملکرد یک فرد در گوشه‌ای باشد و ربطی به کل نظام ندارد و خود نظام و مسئولان در این زمینه مدعی هستند و برخورد می‌کنند.

 

حقوق بشر را فرصت می‌دانیم، نه تهدید

رئیس قوه قضاییه: حقوق بشر موضوع بسیار مهمی است که ما آن را برای خودمان تهدید نمی‌دانیم بلکه فرصت می‌دانیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: حقوق بشر برای ما فرصتی است تا در سایه آن همه عملکرد‌های جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از حقوق انسان‌ها برای دنیا اعلام کنیم.
وی اضافه کرد: بهترین دفاع را از حقوق بشر خود دین اسلام دارد و در نظام حقوقی اسلام، قانون اساسی و قوانین جمهوری اسلامی ایران و موضع گیری‌های امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب به خوبی دفاع از حقوق بشر و جایگاه والای آن مشهود است.
رئیس قوه قضاییه افزود: مطرح شدن بحث حقوق بشر را یک فرصت می‌دانیم برای اینکه از این طریق هم معلوم می‌شود جمهوری اسلامی ایران در جایگاه مدعی حقوق انسان‌ها قرار دارد و هم داعیان دفاع از حقوق بشر در دنیا در جایگاه متهم هستند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: امروز عملکرد مدعیان حقوق بشر در دنیا که همان ناقضان اصلی حقوق بشر هستند، کیفرخواست بلند بالایی است که باید در دادگاه بین المللی مورد رسیدگی قرار گیرد.

برچسب ها: رئیسی ، حقوق بشر ، فرصت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°