ظریف: شیفته مذاکره با غربی‌ها نیستم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:01 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۹۵۵۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
وزیر امور خارجه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی: من بعد از سال‌ها زندگی در غرب، شیفته مذاکره با غربی‌ها نیستم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه علنی نوبت عصر امروز در پاسخ به سوال آقای ابطحی نماینده خمینی شهر که از وی راجع به ادعای پولشویی ۳۰ هزار میلیارد تومانی در ایران و همین طور وقت کشی سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه در برجام از آقای ظریف سوال کرده بود، افزود: برای هشتمین بار است که در سه ماه گذشته به مجلس آمده ام و باعث افتخار من است که مسئول دفاع از جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هستم.
 
وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه این وزارتخانه بیشترین تلاش را برای مبارزه با پولشویی انجام داده است، گفت: حالا معلوم می‌شود که چه کسانی برای منافع داخلی این سوال را مطرح می‌کنند.

وی افزود: مهمترین دفاع از (اف‌ای تی اف) FATA را برای جمهوری اسلامی ایران من داشته ام، اما آن صحبت مربوط به پولشویی صحبت من نبود، اتهاماتی که درباره پولشویی به جمهوری اسلامی ایران زده می‌شود در حوزه‌های مواد مخدر، قاچاق ارز و سکه مطرح است.

آقای ظریف تصریح کرد: کسانی که حرف‌های بنده را که در حمایت از نظام بوده، تبدیل به مخالفت با نظام می‌کنند، آن‌ها باید پاسخ دهند.

وی گفت: سیاست ما در قبال ۱+۵ در هیئت نظارت هسته‌ای تصویب می‌شود و بنده موظف به اجرای آن هستم.
 
وزیر امور خارجه افزود: من در قطر گفتم آمریکا نباید علم مذاکره را در دست بگیرد و باید چهره منافقانه آن را آشکار کرد.

آقای ظریف همچنین گفت: بر اساس سخنان رهبری، آمریکا باید به برجام برگردد و بنده مجری سیاست‌های نظام هستم، حالا شما می‌خواهید نوار صحبت‌های بنده را پخش کنید، پخش کنید.

وی با تاکید بر ضرورت مقابله نظام جمهوری اسلامی ایران با پولشویی، گفت: همانگونه که رهبری گفتند، اگر در مقابله با فساد اقدام کنید، صدای خیلی‌ها در خواهد آمد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور افزود: کسانی که هزاران میلیارد از پولشویی نفع می‌برند، بیایند و بگویند چرا امروز ۶۰ صفحه آئین نامه اجرایی برای مقابله با آن تصویب شده است.

آقای ظریف در ادامه گفت: از صحبت‌های من بخاطر منافع جناحی سوء استفاده می‌کنند، اما این کار‌ها من را از دفاع از جمهوری اسلامی ایران دلسرد نمی‌کند.

وی افزود: اگر ما به آمریکا اعتماد داشتیم، توافق هسته‌ای را در ۱۵۰ صفحه‌ای نمی‌نوشتیم، مانند کره شمالی در دو خط می‌نوشتیم.

وزیر خارجه با تاکید بر اینکه لغو ۶ قطعنامه شورای امنیت کاری بی سابقه در تاریخ این شورا بود، گفت: این شش قطعنامه تنها در صورتی می‌توانست لغو شود که ۵ عضو دائم شورای امنیت به آن رای دهند.

آقای ظریف تصریح کرد: من بعد از سال‌ها زندگی در غرب شیفته مذاکره با غربی‌ها نیستم.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه ما امروز بیشتر از هر چیز به وحدت و انسجام نیاز داریم، گفت: ما همه در یک کشتی نشسته ایم و مردم ایران امروز آماج این حملات هستند.

آقای ظریف همچنین گفت: ان شاءالله مردم در پای صندوق‌های رای حاضر خواهند شد و ثابت خواهند کرد که همچنان پایبند انقلاب و ضامن انقلاب هستند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°