نخستین گردهمایی فناوری‌های نوین برای مبارزه با قاچاق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:47 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۹۵۶۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا از دعوت از شرکت‌های دانش بنیان برای پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا در قالب گردهمایی فناوری های نوین با محوریت استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دهقانی‌نیا  در گفتگوی ۱۸:۳۰ با موضوع دعوت از شرکت‌های دانش بنیان برای پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا گفت: این دعوت به معنی استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید و حمایت از آن‌ها با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دستور ویژه رئیس جمهوری است.

او افزود: در این باره با شرکت‌های یادشده جلساتی برای احصاء یک مدل بهینه برای پیشگیری و مبارزه با کالای قاچاق ترتیب دادیم.

دهقانی نیا ادامه داد: همچنین با صندوق نوآوری ۱۳ محور از آنچه شرکت‌ها می‌توانند در زمینه مبارزه با قاچاق کالا کمک کنند تهیه کردیم که در ده روز اول اذرماه ۹۸ سه روز را در قالب یک گردهمایی برگزارمی‌کنیم.
 
او  گفت: این نخستین گردهمایی فناوری‌های نوین در حوزه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا با محوریت استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان است.

او درباره سرفصل‌های این ۱۳ محور گفت:
 
 
مدیرکل نظارت بر سامانه‌ها افزود: علاقه‌مندان با مراجعه به سایت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا به آدرس www.epe.ir و سایت صندوق نوآوری به آدرس www.inif.ir می‌توانند علاوه بر رویت محورها، در این دو سامانه ثبت نام و اعلام حضور کنند.

او درباره ظرفیت‌های استفاده از این فناوری‌ها در کشور گفت: گردهمایی‌ای که به آن اشاره شد به همین منظور برگزار خواهد شد و اقدامات داوطلبانه و پیگیری‌ها و هماهنگی‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا با ارگان‌های دست اندرکار، گواهی بر این ادعاست.

دهقانی نیا تاکید کرد: برای رسیدن به تفام نامه‌ها جلساتی ترتیب دادیم و از دستگاه‌های متقاضی خواستیم برای گردهمایی نمایندگانی اعزام کنند تا نیازمندی‌های خود را به شرکت‌های دانش بنیان اعلام کنند.

او با اعلام اینکه در روز‌های برگزاری گردهمایی به شرکت‌ها غرفه داده خواهد شد، گفت: پس از اعلام نیاز دستگاه ها، در همان محل تفاهم نامه اولیه برای دستیابی به محصول نهایی منعقد می‌شود.

یوسف قاسمی کارشناس شرکت‌های دانش بنیان دیگر میهمان برنامه ظرفیت‌های کشور در خصوص فناوری‌های نوین را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: در این حوزه کشور‌های همسایه فاصله جدی با ما دارند و ما قابلیت‌های فوق العاده‌ای در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و همچنین مهمترین ابزار هوشمندسازی در شفاف سازی دیجیتال برای مبارزه با قاچاق داریم.

او افزود: سامانه‌های خوبی در کشور داریم که در حوزه‌های مشابه راندمان و دستاورد‌های خوبی کسب کرده اند و دلیل این امر حضور استعداد‌های برتر در آن است.
 
قاسمی در تشریح نوع حمایت های ویژه از شرکت های دانش بنیان گفت: 
 
 

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°