نامه اساتید بسیجی به رئیس دستگاه قضا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:35 - شنبه 21 تير 1399
کد خبر : ۷۳۹۵۶۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
۷۲۰ کانون استادی بسیج دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس دستگاه قضا از برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مفاسد حمایت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اساتید بسیجی دانشگاه‌ها، در این نامه حمایت همه‌جانبه خود را از برخورد قاطعانه با مفاسد و ورود دستگاه قضا به پرونده‌های دانه درشت‌ها، آقازاده‌ها و وابستگان به مسئولان سیاسی اعلام کردند.

در بخشی از این نامه، خطاب به آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» رییس قوه قضائیه آمده است: عدالت­ گستری از مقاصد حاکمیت الهی و آرمان­‌های اصیل انقلاب اسلامی مشروط به مبارزه قاطع، همه جانبه و پیگیر با انواع فساد به خصوص فساد‌های اقتصادی و اخلاقی است که خوشبختانه در ماه‌های اخیر در پرتو روحیه انقلابی و مدیریت جهادی جنابعالی بر قوه قضائیه تشدید و امید را در میان نیرو‌های وفادار به انقلاب اسلامی، دلسوزان نظام، خانواده‌های معظم شهداء و مردم ایجاد کرده است.

۷۲۰ کانون استادی بسیج دانشگاه‌های کشور در این نامه یادآور شدند: البته مقابله با فساد اگرچه تاکنون نیز در دستور کار مسئولان بوده یا شعار آن از سوی بسیاری از دولتمردان و مدیران کشور سر داده شده، اما اجرای عملی آن در اندازه‌ای که بتواند در کاهش آن مؤثر و مفید باشد، نه تنها دنبال نشده بلکه با مخالفت‌ها و موانعی هم روبرو بوده است.

در ادامه این نامه تاکید شده است: پایش و جریان شناسی منتقدان و مخالفان مقابله واقعی و عادلانه با فساد نشان می‌دهد نخستین قشر از این مخالفت‌ها مربوط به صاحبان سرمایه‌های نامشروع است که هرگاه برخورد قاطع با فساد را با منافع خویش در تضاد ببینند، به شیوه‌های مختلف در مقابل آن قرار می‌گیرند.

۷۲۰ کانون استادی بسیج دانشگاه‌های کشور در این نامه تاکید کردند: دسته دوم قدرت طلبان دنیاگرا و فرصت طلبان مفسد قرار دارند که به دلیل برخورداری از مناسب دولتی و عمومی، خواستار محدودسازی دایره مبارزه با فساد در برابر برخورد با فساد اطرافیان خویش هستند. دسته بعدی مخالفان، گروه‌ها و جریان‌هایی هستند که به دنبال بهره برداری سیاسی از شعار مبارزه با فساد بوده و از اینکه امروز نظام اسلامی موفق به مبارزه با فساد شده، ناخرسند به نظر رسیده و رویکرد عدالت گرایانه دستگاه قضا را موجب تقویت تفکر انقلابی و کمرنگ شدن انگاره‌های قبیلگی خویش تصور می‌کنند. اما در بین مخالفان عده‌ای دیگر نیز وجود دارند که با تحلیل‌های غلط، عدالت را صرفاً با توزیع کالا مترادف دانسته و سال‌ها با مصادره شعار مبارزه با فساد عملاً به گسترش آن دامن زده اند؛ این طیف، هرگاه تیغ عدالت را به نفع خویش نیافتند در مقابل آن قرار گرفتند. این قشر استمرار روند فعلی را نه تنها به لحاظ گفتمانی سبب کمرنگ شدن شعار‌های خود دانسته، بلکه نگران پاسخگویی احتمالی خود و نزدیکان در پای میز عدالت هستند.

در ادامه این نامه همچنین آمده است: در این میان عده‌ای نیز مشاهده می‌شوند که به دلیل ضعف‌های معرفتی و اطلاعاتی، چشم پوشی از برخی واقعیت‌ها و کاربست افراط در روش دستیابی به هدف دست به تحرکاتی مبادرت می­‌نمایند که در خوشبینانه‌ترین حالت، مدعای گروه‌های معاندین با نظام و مخالفان ملت ایران را مستندسازی و با بکارگیری ادبیاتی همسو با افراد معاند، خوراک لازم برای دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن را فراهم می‌سازند.

کانون‌های استادی بسیج دانشگاه‌های کشور تاکید کردند: به رغم همه مخالفت خوانی ها، ما جمعی از اساتید دانشگاه‌های کشور ضمن اعلام حمایت همه جانبه خویش از روند قاطعانه برخورد با مفاسد بویژه ورود دستگاه قضا به پرونده‌های دانه درشت ها، آقازاده ­ها، وابستگان به مسئولان سیاسی و برخی از مدیران کم شمار، اما ناپاک و فرصت طلب را اعلام می‌داریم.

این کانون‌ها با درخواست از رییس قوه قضائیه بیان کردند: انقلاب در نخستین سال از گام دوم خویش، در برابر یک دوراهی سرنوشت ساز قرار گرفته است. بخش مهمی از وضع انقلاب در آینده، به عملکرد شما در این مقطع وابسته است. امروز چشم مردم به سوی شماست و در انتظارند تا ببیند در عمل، چه اندازه «قاطعیت» و «اراده» علوی در شما مشاهده خواهند کرد. زیرا شما می‌توانید از حجم دشواری‌های اجتماعی و گسستگی‌های اعتمادی حاصل از دولت‌های سیاست زده و جناحی بکاهید و موجی از امید وانگیزه و نشاط را در روح جامعه دمیده و زمینه ساز استقرار دولت جوان حزب اللهی شوید.

در ادامه این نامه تاکید شده است: امروز خواه ناخواه به نماد و نشانه جریان انقلابی و حزب اللهی در درون ساختار رسمی تبدیل شده‌اید و هر طور که عمل و اقدام کنید، به سایر نیرو‌های انقلابی نیز تعمیم داده خواهد شد. پس «مسئولیت تاریخی» بر عهده دارید که بسیار فراتر از شرایط عادی است. البته شکل گیری موج گسترده و پرشتاب فساد ستیزی از آغاز دورۀ شما تاکنون، ناخشنودی و هراس مفسدان و مفسد پناهان را در پی داشته است. بر همین اساس اینان زبان به جنگ روانی و تخریب رسانه‌ای گشودند و برنامه قوه قضائیه را نمایشی و توجیهی، انتخاباتی و سیاسی کارانه، موقتی و موسمی، و بی ریشه و غیرساختاری معرفی می‌کنند.

۷۲۰ کانون استادی بسیج دانشگاه‌های کشور در این نامه تصریح کردند: اگر در مواجهه با این جریان رسمی فسادپرور محافظه کاری کنید و مصلحت را بر حقیقت ترجیح دهید، صدق و عزم شما به کلی مخدوش و امید مردم به ناامیدی تبدیل خواهد شد. زیرا هرچه در برابر این زیاده خواهان دنیاطلب و اشرافی، «مماشات» و «عقب نشینی» کنید، آن‌ها پیش‌تر خواهند آمد و کار را دشوارتر و در نهایت، عقیم و بی اثر خواهند کرد. بر همین اساس پرچم مقدس و شریف عدالت خواهی و دفاع از حقوق مستضعفان و محرومان را، حتی به بهای جان خویش نیز زمین نگذارید.

کانون‌های استادی بسیج دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه در مواجهه با مفاسد اقتصادی باید را بر بهانه جویی مغرضان و فساد پروران رسمی و پرقدرت بست، افزوند: در نظام جمهوری اسلامی، که برخاسته از حکومت عدل علوی است، فساد وفساد ستیزی، با معیار‌های راست و چپ و باما و برما و «خویشاوند» و «بیگانه» و... هیچگونه تطابقی نداشته و تنها محک و مبنا، «حق» و «عدل» است. پس در انتخاب و ترتیب پرونده ها، این ملاحظه را دخالت داده تا ناخواسته، دستاویزی تصنعی فراهم نشود.

در ادامه این نامه آمده است: تیغ برنده عدالت، باید بر دستِ خائن و فاسدِ دانه درشت‌هایی که ذخائر نظام خوانده می‌شوند و از ناحیه اتصال به قدرت، «ثروت‌های کلان و نامشروع» اندوخته و دست تعدی به بیت المال دراز کرده‌اند، زخم کاری بنشاند، نه این که گریبان کسانی را بگیرد که در اثر «بی تدبیر‌ها و ندانم کاری‌های مدیران اشرافی»، گرفتار چالش‌های معیشتی شده و بدین جهت، تجمع کرده و فریاد اعتراض برآورده اند. «کارگر ستم دیده و بحران زده»، حتی اگر درشتی نموده و دشنام سیاسی بدهد، «مظلوم» و «معلول» است؛ باید در پی «ظالمان» و «علت‌ها» بود و سیاست گذاران و تصمیم گیرانی که چنین شرایطی را پدید آورده‌اند، یک به یک، به محکمه عدل فراخواند و داد فقرا و ضعفا را از ایشان ستاند. اما گذران معیشت چنان براین طبقات، دشوار و تلخ گردیده که دیگر، تاب و توان ندارند و نمی‌توانند بیش از این، شرمساری و سرافکندگی را در مقابل زن و فرزند خویش تحمل کنند. حق و انصاف اقتضا می‌کند که بر اینان سهل گرفت و آن‌ها را مجرم نشناخت.

۷۲۰ کانون استادی بسیج دانشگاه‌های کشور در نامه خود به رییس قوه قضائیه یادآور شدند: مبارزه کنونی با مفاسد موجبات خشنودی ملت ایران، دلگرمی دوستان انقلاب و نظام را در پی داشته و ان شاءالله رضایت و نصرت الهی را نیز به دنبال دارد. از طرفی این مبارزه سبب می‌شود دشمنان نظام از فشار حداکثری و برهم ریختن اقتصاد کشور نومید شوند. همچنین توفیقات قوه قضائیه در مقابله با سودجویان اقتصادی و کاهش فساد فراگیر علاوه بر افزایش اعتبار آن دستگاه به اقتدار و کارآمدی نظام اسلامی نیز افزوده است.

در بخش پایانی این نامه آمده است: ملت با بصیرت ایران اسلامی با پیگیری اخبار دادگاه‌های مقابله با مفاسد، جای خالی تفکر انقلابی مشابه بر صحنه مدیریتی کشور را بیش از پیش احساس کرده و حکمت این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند «هر جا انقلابی عمل کردیم موفق بودیم» را در می‌یابند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°