روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در سراسر کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:13 - چهارشنبه 13 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۹۵۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
مراسم یوم الله 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی در سراسر کشور در حال برگزاری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مراسم یوم الله 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی در سراسر کشور در حال برگزاری است.

این مراسم در تهران، مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شده است.

شعار محوری مراسم امسال « استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا » است.

بیانیه دانش آموزان در یوم الله ۱۳ آبان
برای اجرای بیاینه گام دوم عهد می‌بندیم
دانش آموزان شرکت کننده در مراسم یوم الله ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار با صدور بیانیه‌ای تاکیدکردند: حماسه ۱۳ آبان به قدری شکوهمند بود که پیر مُرشِدمان آن را انقلاب دوم، و حتی مهم‌تر و بزرگ‌تر از انقلاب اول خواندند و حالا ما دانش آموزان و سربازان کوچک این خاک با هم عهد می‌بندیم، که هفت توصیه رهبر عزیزمان را در بیانیه گام دوم که خِطاب به جوانان بوده را اجرا کنیم.

متن بیانیه روز استکبار ستیزی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
(۱۳ آبان نماد مبارزه با نظام سلطه و تاکید بر استقلال ملت است)
۱۳ آبان نگینی درخشان در تاریخ استکبارستیزی ملت ایران است. روزی است که انقلاب اسلامی با نثار خون دانش¬آموزان و دانشجویان جاودانه شد.
امروز روزی است که دانشجویان پیرو خط امام، آخرین لانه فساد و جاسوسی شیطان بزرگ آمریکا را در ایران به تسخیر درآوردند. این حماسه به قدری شکوهمند بود که پیر مُرشِدمان آن را انقلاب دوم، و حتی مهم‌تر و بزرگ‌تر از انقلاب اول خواندند و حالا ما دانش آموزان و سربازان کوچک این خاک با هم عهد می‌بندیم، که هفت توصیه رهبر عزیزمان را در بیانیه گام دوم که خِطاب به جوانان بوده را اجرا کنیم.
ما دانش آموزان عهد می‌بندیم که در مسیر علم و پژوهش، به حدی برسیم که هر کسی که بخواهد به علمی دست پیدا کند، مجبور شود زبان فارسی را فرا گیرد؛ و در این مسیر علاوه بر علم و پژوهش، عهد می بندیم وظیفه خود را در مدرسه با فعالیت منسجم در تشکل های اَمین دانش آموزی ایفا نماییم.
ما دانش آموزان عهد می بندیم که با وجود تهاجم‌های ضدمعنویت و ضداخلاق، که از سوی غرب و شرق ما را تهدید می‌کند، با تقویت منش اخلاقی و رفتاری خود، بر اساس اسلام ناب محمدی (ص) آن را در جامعه نیز تقویت کنیم.
ما با مولایمان عهد می‌بندیم طبق آنچه فرمودید راه حل اقتصاد و مشکلات کشور را از طریق بوسه زدن بر پنجه‌های گرگ نمی‌بینیم؛ و با شما عهد می‌بندیم این مشکلات را در کشور با مدیریت صحیح و جهادی حل کنیم و پنجه‌های استکبار رو به افول را در هم شکنیم.
ما دانش آموزان با شما رهبر فرزانه عهد می‌بندیم که برای مبارزه با هر نوع فساد که از طرف مسئولین و غیر مسئولین باشد، از تمام نیرویمان استفاده کنیم و تلاش می‌کنیم در راه عدالت که در صدر هدف‌های اولیه همه بعثت‌های الهی بوده و در جمهوری اسلامی نیز دارای همان شان و جایگاه است شکاف‌های طبقاتی در جامعه از بین برود و همان طور که به ما امید دادید، امیدتان را ناامید نمی‌کنیم.
ما نوجوانان دانش آموز با شما عهد می‌بندیم که برای استقلال و آزادی کشور که بر اساس اخلاق و قانون باشد این دو را حفظ کنیم و در این راه کنار شما ایستاده ایم تا اوج افتخار و عزت را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آوریم.‌ای رهبر عزیرتر از جانمان
ما با شما عهد می‌بندیم که به فضل خدا در آینده‌ای نه چندان دور به عنوان مدیران جهادی این جامعه، عزت ملی کشورمان را حفظ کنیم و رفاه و معیشت شایسته مردم و مستضعفین کشور را فراهم آوریم.
ما جوانان با شما عهد می‌بندیم که در مواجهه با توطئه غرب برای ترویج سبک زندگی غربی با همتی جهادی و هوشمندانه به طور همه جانبه با آن مقابله کنیم و امروز همگام با سایر سربازان مهدی صاحب الزمان (عج) اینجا دور هم جمع شده ایم تا بگوییم ما نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی بیداریم و قطعا کابوس سال¬های آینده استکباران عالم خواهیم بود.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

قطعنامه ی تظاهرات روز ملی مبارزه با استکبار
در پایان مراسم یوم الله سیزده آبان 98 ، قطعنامه ی تظاهرات روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، قرائت شد.
در این قطعنامه با تاکید بر راهبرد "مقاومت فعال" در برابر دسیسه های شیطانی ام الفساد قرن، آمریکای جهانخوار و هم‌پیمانان طاغوت اعظم ، به عنوان یک تکلیف دینی، آمده است:
((( هر نوع گفتمان تفرقه‌افکنانه و تحرکات کوته‌فکرانه دو قطبی‌سازی مذاکره – مقاومت در جامعه را شدیداً محکوم می‌نماییم.)))
در ادامه این قطعنامه، با ارج‌نهادن به اقدام هوشمندانه و انقلابی تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ در سال 1358 ، بر استفاده حداکثری از اسناد لانه فساد و جاسوسی آمریکا ، در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها، با هدف روشنگری و آشنایی جوانان عزیز با عمق دشمنی کینه توزانه و توطئه‌های ضدبشری آمریکای جنایتکار، تاکید شده است.
قطعنامه ی تظاهرات روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، همچنین، بر اوضاع رو به افول آمریکا اشاره و تصریح شد
(((( کماکان آمریکای درحال افول و فرو پاشی را دشمن شماره یک بشریت و سردمداران جنایت‌ پیشه نظام فرعونی حاکم بر آن وکشورهای اروپایی را غیرقابل اعتماد دانسته، پرهیز مطلق از دل بستن به دشمن، اعتماد عملی به جوانان مؤمن انقلابی و رونق واقعی تولید را کلید حل معضل بیکاری و مشکلات اقتصادی کشور و وظیفه ذاتی و انقلابی مسئولین اعلام می‌داریم. ))))
راهپیمایان روز ملی مبازره با استکبار جهانی در ادامه ی قطعنامه ی 13 آبان امسال، با تقدیر و سپاس از میهمان‌ نوازی ستودنی ملت متدین عراق در حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین، توطئه رذیلانه آمریکا ، رژیم کودک کش صهیونیستی ، و آل سعود خبیث را برای سوءاستفاده ددمنشانه از مطالبات مردمی عراق محکوم کردند. در همین زمینه تاکید شد : دشمن‌شناسی واقع‌بینانه و هوشیاری امت اسلام بخصوص ملت غیور عراق در برابر دسیسه‌های اخیر با تبعیت از رهنمودهای مرجعیت عالی دینی را خواهانیم.
حمایت همه جانبه از مبارزات مجاهدان فلسطینی هم موضوع دیگری بود که راهپیمایان روز ملی مبازره با استکبار جهانی با اشاره به آن تاکید کردند : گفتمان سازی و اقدام عملی دولت و ملت برای تحقق بیانیه گرانسنگ گام دوم انقلاب ، متضمن تشکیل امت واحده ، ایجاد تمدن اسلامی است . تبعیت از منویات رهبر انقلاب هم ، پایان بخش قطعنامه ی سیزده آبان امسال بود که تاکید شد : تحقق کامل آن ، رمز عبور سرافرازانه از پیچ تاریخی ، عامل عزت و سربلندی ملت و کشور و ، راهبرد غلبه بر مشکلات داخلی و توطئه دشمنان خارجی است.
برچسب ها: استکبار ، 13 آبان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°