"بیمه سلامت"خانوارهای دهک 1 تا 3 رایگان است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:35 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۹۶۲۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
معاون سازمان بیمه سلامت؛
" کوروش فرزین" گفت: پس از ارزیابی وسع خانوارهای متقاضی که هیچ گونه بیمه ای ندارند و درآمد آنها کمتر از حداقل حقوق و دستمزد است خدمات بیمه سلامت را بصورت رایگان دریافت می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون سازمان بیمه سلامت با اشاره به آغاز طرح پوشش اجباری "بیمه سلامت همگانی" در سراسر کشور در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: تا به امروز حدود ۶ هزار نفر به سایت ثبت نام بیمه سلامت مراجعه کرده اند، اما صرفا ثبت نام نکرده اند.

فرزین گفت: کسانیکه ارزیابی وسع می‌شوند ظرف مدت یکماه تعیین تکلیف و تعیین دهک می‌شوند.

او افزود: کسانیکه در جمع دهک‌های ۱ تا ۳ باشند از وزارت رفاه بیمه سلامت "رایگان" دریافت می کنند. خانوار‌هایی که بالای حداقل حقوق و دستمزد درآمد داشته باشند باید ماهیانه ۴۸ هزار ۴۰۰ تومان حق بیمه بپردازند.
 
معاون سازمان بیمه سلامت با اشاره به 110 دفتر خدمات ثبت نام پوشش بیمه ای در تهران  افزود: همه کسانی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند تا ۶ ماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند. کسانی که توان مالی کافی داشته باشند باید سرانه حق بیمه را پرداخت کنند.
 
فرزین افزود: بر اساس مصوبه دولت، در مواردی که درآمد خانوار تا ۴۰ درصد حداقل حقوق است، صد در صد سرانه حق بیمه توسط دولت تامین می‌شود. آن دسته از خانوار‌هایی که درآمدشان بین ۴۰ تا حداقل حقوق است، از ۵۰ درصد یارانه دولت در بخش بیمه سلامت برخوردار می‌شوند که این افراد در دهک چهار قرار دارند. آن دسته از افرادی که درآمد خانوار بیش از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار باشد یا در دهک‌های پنج به بالا قرار می‌گیرند، باید سرانه کامل حق بیمه را پرداخت کنند.

معاون سازمان بیمه سلامت با بیان فرایند چگونگی ثبت نام بیمه سلامت، گفت: کسانی که حق بیمه پرداخت نمی‌کنند باید به وزارت رفاه معرفی شده و زمان مشخصی نیز برای تمدید دفترچه تعیین شود. اگر این افراد نامه تایید ارزیابی وسع را از وزارت رفاه دریافت کرده و به بیمه سلامت ارائه کنند، باید تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.
 
"کوروش فرزین" با بیان اینکه اعتبار آزمون وسع یکساله است، افزود: کسانیکه در گذشته دفترچه بیمه روستایی داشته اند نیاز به آزمون وسع ندارند و ارزیابی آنان تا 2 سال اعتبار دارد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۸°