نخستین پرواز آزمایشی کپسول فضایی اوریون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 بهمن 1400
کد خبر : ۷۴۰۸۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۸
ناسا نخستین فضاپیمای نسل جدید ویژه مسیرهای بسیار طولانی را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.
نخستین پرواز آزمایشی کپسول فضایی اوریون

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) فضاپیمای بدون سرنشین اوریون (شکارچی) را از پایگاه هوایی کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

پیش بینی می شود این پرواز آزمایشی حدود چهار و نیم ساعت به طول انجامد و در این مدت اوریون دوبار به دور زمین خواهد چرخید.


ناسا قصد داشت اوریون را پنجشنبه به فضا پرتاب کند، اما به دلیل برخی مشکلات فنی منصرف شد.

سازمان فضایی آمریکا قصد دارد از این فضاپیما برای فرستادن فضانوردان به سیاره مریخ استفاده کند.مایلز اوبراین، کارشناس هوانوردی، درباره اهمیت پرتاب موفقیت آمیز اوریون می گوید، هدف از این پرواز اطمینان از عملکرد درست برخی سامانه ها همچون کپسول، سامانه فرار خدمه پرواز و سپرهای محافظتی اوریون بود، اما سوال اصلی مهم این است، آیا این پرتاب سرآغاز عصری جدید در اکتشاف فضاست؟ آیا راهبرد ناسا برای سفر به مریخ موفق خواهد بود و فضانوردان را به مریخ خواهد رساند؟

براساس برآورد ناسا حتی اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود سفر انسان به مریخ پیش از 2030 محقق نخواهد شد، اما اکنون منابع مالی ناسا برای دستیابی به اهداف تعیین شده کافی نیست و این سازمان باید تا موعد تعیین شده بر موانع فنی بسیاری فائق آید.


انتخاب مریخ به عنوان هدف بعدی اکتشاف های فضایی با فرض اهمیت حضور انسان در فضا انتخابی منطقی است، اما دستیابی به این هدف بسیار نیازمند دانش سیاسی است تا موشکی.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۴۱°    ۲.۹۹°