اظهارات وقیحانه وزیر خارجه کانادا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۷۴۲۴۲
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۰
اجحاف ناخواسته رسانه های ایرانی در حق قاسم سلیمانی
اظهارات وزیر امورخارجه کانادا درباره یکی از سرداران دفاع مقدس و فرمانده سپاه قدس، باعث شد برخی رسانه های ایران بطور ناخواسته در حق این فرمانده جبهه مقاومت و خار چشم امریکا و متحدانش، اجحاف کنند.
اظهارات وقیحانه وزیر خارجه کانادا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با وجود این که تقریبا هیچ مقام رسمی و غیر رسمی در کشورهای غربی باقی نمانده که به دست ساز بودن داعش و سایر گروه های تکفیری اعتراف نکرده باشد و نیز، در شرایطی که رسانه های غربی هم از انتشار مطالب هیجان انگیز و هالیوودی درباره حمله جنگنده های ائتلاف به داعش دست برداشته اند، وزرای خارجه کشورهای عضو ائتلاف، در اجلاس منامه گرد آمدند تا باز هم راه های مقابله با تروریسم را بررسی کنند.
در این اجلاس، جان برد، وزیر امورخارجه کانادا، که از زمان پیوستن به ائتلاف فقط یک عملیات هوایی انجام داده و در همان یک عملیات نیز، به اشتباه، نیروهای عشایر ضد داعش در الانبار را بمباران کرده، نطقی ارائه کرد که حتی خودش نیز، نتوانست موضوعات متناقض آن را برای خبرنگاران توجیه کند.

وی در نطق خود با عنوان " اجماع عمومی برای حل مسائل جاری"، داعش را یک گروه وحشی که زائیده فرقه گرایی است دانست و توصیه کرد که برای نابودی آنها، گروه های مردمی عراق که از خود در برابر داعش دفاع می کنند، سرکوب شوند!

وی گفت: ما با مشکلات زیادی روبرو هستیم اما باید قدرت گروه های شیعه را کاهش دهیم تا پتانسیل فرقه گرایی کاهش یابد.

جان برد برای اثبات فعال بودن خودش و کشورش در مبارزه با داعش گفت: من در همین یک هفته اخیر چندین ملاقات با همکاران اروپایی و اعضای ناتو داشتم. بعد از آن هم در همایش کشورهای عضو ائتلاف بین المللی برای مبارزه با داعش شرکت کردم و پس از آن، در نشست وزیران سازمان امنیت و همکاری اتحادیه اروپا در سوئیس بودم.

وزیر خارجه کانادا موضوع این نشست ها را مشترک دانست و گفت: همانطور که با همکاران اروپایی به این نتیجه رسیدیم که برای مقابله با خطراتی که از سوی روسیه، امنیت منطقه ای و جهانی را تهدید می کند، به واکنش و اقدام جمعی نیاز است، در اینجا نیز ما باید چنین موضعی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ما با یک گروه تروریستی و وحشی روبرو هستیم که زائیده فرقه گرایی و اختلاف شیعه و سنی است و در اثر آن، کردها و مسیحیان عراق نیز تهدید می شوند.

جان برد راه مقابله با مشکل مورد نظرش را همگرایی عنوان کرد و افزود: آنچه در اینگونه اختلافات و بحران ها رایج می شود، باز شدن راه برای بهره برداری و دخالت کشورهای شر و شومی است که در بحران فعلی، ایران چنین نقشی را دارد.

سخنان وزیر خارجه کانادا درباره سردار سلیمانی

به نظر می رسد وزیر خارجه کانادا، بطور سهوی یا عمدی، وانمود کرده که از پایه گذاری گروه های تکفیری توسط امریکا و متحدان عربش در افغانستان و حمایت و تقویت آنها در سوریه و عراق اطلاع ندارد و از زندگی مسالمت آمیز شیعیان و اهل سنت در این کشورها تا قبل از مسلح کردن تکفیری ها توسط کشورهایی از جمله کانادا بی خبر است.

وزیر امور خارجه کانادا افزود: یکی دیگر از نتایج فرقه گرایی، بهره برداری بازیگران غیر دولتی است که انتقام را در سر می پرورانند و اتفاقا عامل بوجود آمدن داعش نیز همین است.

جان برد، در ادامه نطقش، بدون مقدمه و بی ربط به یکی از سرداران دفاع مقدس ایران می پردازد و به محبوب بودن ایشان اعتراض می کند.

وزیر امور خارجه کانادا

وی گفت: فرمانده سلیمانی از نیروی قدس ایران، قبل از سال 2010 به سازماندهی گروه های شیعه در عراق می پرداخته ..او اکنون خوشحال است که در رسانه های جمعی محبوبیت زیادی پیدا کرده و عامل ترور به عنوان یک قهرمان برجسته معرفی می شود.


وزیر خارجه کانادا در ادامه نطقش، فرقه گرایی را بسیار واقعی و خطرناک توصیف کرده و با اشاره به تعاملات اقتصادی و مالی، به ویژه بازار نفت، آن را تهدیدی برای تمام جهان از جمله کانادا دانسته و افزوده است: من افتخار می کنم که بگویم کانادا شانه به شانه بسیاری کشورهای دیگر در مبارزه با افراط گرایی، تروریسم و ​​فرقه گرایی ایستاده است.

وی با توصیه کشورها به حمایت نکردن از گروه های مردمی عراقی که از خود در برابر داعش دفاع می کنند، بر لزوم جلوگیری از قوی شدن شیعیان تاکید کرده و می افزاید: برای مبارزه با فرقه گرایی، ما نباید یک فرقه را در برابر فرقه دیگر تقویت کنیم.

جان برد با اشاره به نوسانات شدید در بازار نفت در ماه های اول ظهور داعش، اهمیت موضوع انرژی و در خطر قرار گرفتن منابع نفتی را یادآور شده و بر لزوم همکاری بین المللی برای مهار بحران تاکید می کند.

توهین وزیر خارجه کانادا به سردار سلیمانی

پس از انتشار نطق وزیر خارجه کانادا، رسانه های ایرانی و منطقه ای، حتی رسانه های وابسته به شیوخ حامی تکفیری ها، از پرداختن به اظهارات وی درباره فرقه گرایی که حتی کشتار کردها و اهل سنت عراق و سوریه توسط داعش را به انتقام از شیعیان ربط داده بود، خودداری کردند و صحبت درباره فرمانده ایرانی را به عنوان مهمترین بخش سخنان جان برد بازتاب دادند.

در این میان برخی رسانه های ایرانی نیز، ناچار شدند در بازتاب مطلب، نام سردار سلیمانی را در کنار نام این شخص ذکر کنند که بی تردید اجحاف بزرگی در حق این فرمانده بزرگ ایرانی است و حتی اگر به عمد انجام شده باشد، می تواند توهین به ایشان تلقی شود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
-
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۶
0
0
سرزمین کانادا ملک خصوصیه ملکه انگلیسه. و دولتمردان کانادا باید برای انگلیس و اسراییل و امریکا لنگ بندازن تا اونها حمایتشون کنن. ننگ بر دولت و ملت بی اختیار
امیر
|
-
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۶
0
0
خخخخخخخ بابا این از به که چرت پرت گفته اصلا خودشم نفهمیده چی گفته زیاد جدی نگیرید
محمود
|
-
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
0
0
نیالود دریا به پوز سگی....حاج قاسم نوکرتیم به خدا
علی
|
-
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
0
0
تحلیل و نتیجه گیری بسیار پسندیده ایست. این سردار مخلص و الهی کجا و آن مزدوران و نوچه های شیاطین کجا. رسانه هاباید با جدیت و مهارت این تزویر ها را به رسوایی بکشانند تا مردم جهان بیشتر و بیشتر بدانند که همه این اعضای ائتلاف به دنبال منافع استبدادی و استعماری خود هستند و آنچه برایشان اهمیتی ندارد جان مردم مظلوم منطقه است.
علی
|
-
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
0
0
دشمن از خار چشم می نالد
ما تا فتح تمام خاک ها ایستاده ایم.
یا علی
میلاد
|
-
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
0
0
اظهارات وزیر امور خارجه کانادا برای جلب رضایت اربابانشان یعنی آمریکا و اسرائیل است والله این مترسک آمریکاییها و صهیونیستها کوچکتر از آن است درباره حاج قاسم سلیمانی فرمانده شجاع ایران و اسلام چنان حرفی مضحکی بزند.مرگ بر آمریکا و صهیونیسم
محمد ایمن
|
-
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
0
0
حاج قاسم سلیمانی خیلی بزرگ تر از اینه که کشور هایی چون کانادا بخوان راجع به ایشون اظهار نظر کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °