نقش قوانین در حمایت از تولید و صادرات

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:12 - دوشنبه 30 دی 1398
کد خبر : ۷۴۲۹۷۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
دبیر هیات مقررات‌زدایی گفت: انباشتگی قوانین و مقررات یکی از چالش‌های مهم در حوزه کسب‌وکار است که باید تسهیل شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "محمدعلی دهقان دهنوی" در گفتگو با ۱۸:۳۰ با بیان اینکه نمی‌توان قوانین را به دودسته مانع یا تسهیل گر کسب و کار ارزیابی کرد گفت: برخی قوانین برای حمایت از فضای کسب و کار تدوین می‌شوند، اما ملاحظاتی در کنار آن وجود دارد که موجب محدودیت در فرایند تولید و کسب و کار می‌شود.

دهقان دهنوی با بیان اینکه فضای امروز اقتصادی کمی بهتر شده است، گفت: آرامش اقتصادی نسبی و فضای باثبات‌تر شده است. باید این فضا را با قدرت و شدت بیشتری ادامه بدهیم.


دبیر هیات مقررات‌زدایی با بیان اینکه با همه تلاش ها و مقررات زدایی ها در حال حاضر شرایط مناسبی برای تولید وجود ندارد گفت: اکنون شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور در وضعیت مطلوبی وجود ندارد. علت بخشی از این شرایط نامطلوب، همین قوانین و مقررات دست و پاگیر است.

دهقان دهنوی از احصا یا تسهیل صدور مجوز های مجوز های کسب و کار گفت و افزود: وضعیت نامناسب کسب و کار فعلی موجب شد تا بیش از 1580 مجوز احصا شوند.

دبیر هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوز‌های کسب‌وکار افزود: حدود 600 تا 700 مجوز دیگر باید متناسب فضای کسب و کار و تسهیل شوند.

جلوگیری از خلق مجوز‌های جدید و یا  اصلاح قوانین گذشته وضعیت کسب‌وکار را بهبود می بخشد.


عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید در ارتباط تلفنی، با بیان اینکهمجریان قانون مشکل دارند، گفت: مشکل در قانونگذاری نیست، مشکل اصلی در تولید و اشتغال کشور در چگونگی و نوع اجرا است.
 
محمود شکری افزود: قرار است کارگروهی به ریاست وزیر اقتصاد تشکیل شود تا وضعیت تولید و موانع تولید را بررسی کنند.
 
برچسب ها: کسب و کار ، قوانین ، مجوز
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۵°