باید سرمایه صندوق ضمانت صادرات افزایش یابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:30 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۷۴۳۲۳۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات: نیاز است که سرمایه صندوق ضمانت حداقل به 500 میلیون یورو و حتما به صورت ارزی افزایش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  خانم افروز بهرامی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اشاره به رقم ۱۰ هزار صادرکننده رسمی ثبت شده درباره وضع صادرات کشور گفت: از دهه ۱۳۴۰ صنعتی سازی کشور شروع شده که استراتژی صنعت از همان اول ناظر به خود کفایی کشور بود، و صنعت کشور از همان ابتدا اساسا برای تامین نیاز داخل شکل گرفته و اقتصاد ما هم همواره دچار تلاطمات زیادی بوده و به دلیل آن نتوانسته ایم به تکنولوژی روز دنیا دست پیدا کنیم موضوعی که موجب شده نتوانیم با رقبای قدر خارجی رقابت کنیم. او در خصوص آمار شرکت‌هایی که صادرات دارند گفت:

بهرامی درباره مشکلات تامین سرمایه شرکت‌های صادرکننده نیز توضیح داد:

لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات هم با بیان این که سهم ما از صادرات جهانی باید یک درصد باشد، اما ۳ دهم درصد است گفت: صندوق ضمانت صادرات بالای ۵۵ سال قدمت دارد، اما سرمایه اندکی برای حمایت از صادرات کنندگان دارد ضمن این که صندوق باید از شرکت‌های کوچک و متوسط هم حمایت کند و فقط از شرکت‌های بزرگ دولتی و خصولتی حمایت نکند.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در پاسخ گفت: عملکرد صندوق تابعی از عملکرد صادرات شرکت هاست و چنان که گفتم عملا فقط ۵۰۰ شرکت صادرات کشور را انجام می‌دهند و ماهم متناسب با آن به حدود هزار شرکت خدمات می‌دهیم و برای ما فرقی نمی‌کند که شرکت بزرگ باشد یا کوچک ما کارمزدمان را می‌گیریم.

بهرامی همچنین درخصوص کفایت سرمایه صندوق ضمن توصیه به صادرکنندگان برای استفاده از خدمات صندوق ضمانت صادرات گفت: سرمایه صندوق حدود ۱۲۰ میلیون دلار است که در مقایسه با کشور‌های دیگر مثل ترکیه و عربستان بسیار کم است و نیاز است که سرمایه صندوق حداقل به ۵۰۰ میلیون یورور افزایش پیدا کند و این افزایش حتما به صورت ارزی هم باشد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°