دفع مواد مشکوک بازرس آژانس در دستشویی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:46 - سه‌شنبه 14 مرداد 1399
کد خبر : ۷۴۳۴۱۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
یکی از مقامات سازمان انرژی هسته ای ایران گفت احتمال دارد که مواد خطرناک همراه بازرس مشکوک آژانس بین المللی انرژی اتمی در دستشویی دفع شده باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر اینکه ایران مصر است که آژانس در این زمینه همکاری های لازم را داشته باشد و درباره علت این موضوع توضیح دهد، گفت: اینجا دیگر موضوعاتی مانند نقض حقوق و مقررات مربوط به بازرسان مطرح نیست، بلکه موضوع امنیت ملی ایران و امنیت تاسیسات هسته ای است و ما به هیچ وجه نمی توانیم از کنار آن بگذریم.

کاظم غریب آبادی گفت: بازرسان دیگری نیز همراه این خانم بودند، اما دستگاه های کنترلی فقط درمورد او هشدار می دادند.

وی افزود: آلارم ها 3 بار و در 3 مکان متفاوتبه صدا در آمد و هشدار داده شد که این بازرس ممکن است مواد خطرناک همراه داشته باشد.

این مقام هسته ای کشورمان با بیان اینکه حتی در آزمایش کیف دستی این خانم نیز، دستگاه ها هشدار مواد خطرناک داده اند، افزود: دستگاه ها هم در کنترل اولیه، هم در دستشویی و هم در مورد وسایل اتاق او هشدار مربوط به وجود مواد خطرناک داده اند و احیانا این مواد هنگام رفتن به دستشویی دفع شده است.

غریب آبادی افزود: با توجه به وجود سوابق خرابکاری در قبال تاسیسات کشورمان، از آژانس خواسته ایم در این زمینه روشنگری کند و آنها نیز بصورت کتبی قول همکاری داده اند.

هفته گذشته سازمان انرژی هسته ای کشورمان مجوز این بازرس را لغو کرد و از آژانش بین المللی انرژی اتمی خواست نام او را از فهرست بازرسان خارج کند، اما این اقدام کاملا به حق ایران با جنجال امریکا و اروپا مواجه شده و رسانه هایشان تلاش می کنند آن را خودداری ایران از همکاری با آژانس وانمود کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°