دشمن به دنبال تضعیف مقاومت مردم است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:45 - جمعه 17 مرداد 1399
کد خبر : ۷۴۳۴۲۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
رئیس رسانه ملی:
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: تاثیر جنگ فراگیر دشمن زمانی نمایان می شود که بتوانند با رسانه هایشان، مقاومت مردم را تضعیف کنند و به همین دلیل نقش رسانه های داخلی برای مقابله با دشمنان بسیار مهم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر علی‌عسکری در مراسم افتتاح ۲۰۵ طرح فنی صدا و سیمای خراسان رضوی در مشهد، اظهار کرد: دشمن همه توان خود را برای نابودی اقتصاد کشور به کار گرفته است و تاثیر این جنگ زمانی نمایان خواهد شد که آنان بتوانند از طریق رسانه‌های مخرب خود، تاثیر روانی منفی بر روی مردم و مقاومت آن‌ها بگذارند، لذا نقش رسانه‌ها در این زمینه بسیار قابل اهمیت است.

رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه بسیاری از فتنه‌های دشمن شناسایی و خنثی شده است، تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی سال‌هاست که با انواع روش‌ها به دنبال ایجاد جنگ روانی در میان مردم بوده و هستند.

رئیس سازمان صدا و سیما کشور با اشاره به مقاومت سربازان رسانه‌ای کشور، ابراز کرد: این سربازان رسانه‌ای با مقاومت همه جانبه نگذاشتند این فتنه روانی ذره‌ای بر روی مردم کشور اثر داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان حتی در شبکه‌های مجازی نیز به جان انقلاب اسلامی افتاده اند، ادامه داد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی با همه قوا در برابر این دشمنی‌ها ایستاده و لحظه‌ای عقب نشینی نخواهد کرد.
 
دکتر علی عسکری جنگ رسانه ای را جدی‌ترین محور و راهبرد دشمن خواند و افزود: سرداران و سربازان رسانه‌ای صداوسیما در برابر فتنه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مقاومت کردند و دشمن نتوانست زهر خود را بریزد.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به مزیت‌های استان خراسان رضوی در زمینه‌های مذهبی، جغرافیایی، اقلیمی و علمی‌گفت:صداوسیمای این استان، استعدادهای فوق‌العاده و نیروی انسانی توانمند و فاخری دارد و با وجود همه محدودیت‌ها موفق شده در زمینه زیرساختی و فنی گام‌های مؤثری بردارد.

وی با تقدیر از برنامه‌های تولیدی صداوسیمای خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد: مرکز صداوسیمای خراسان رضوی در زمینه محتوایی در ابعاد ملّی و جهانی نیز فعالانه‌تر تلاش کند.
 
آقاي علی‌عسکری با اشاره به قابلیت مرکز صداوسیمای خراسان رضوی در زمینه ساخت برنامه‌های گفت‌وگومحور، مستند و فیلم و سریال گفت: این مرکز، برنامه‌هایی در قالب‌های مذکور برای شبکه‌های ملی تولید کرده که در آینده پخش خواهد شد.
 
رئیس رسانه ملی با تأکید بر اهمیت اقدامات صداوسیمای مراکز استان‌ها اظهار داشت: دشمنان ما برای تخریب اقتصاد کشور، کمر همّت بسته‌اند و این جنگ اقتصادی دشمن در صورتی مؤثر است که بتواند در عرصه جنگ روانی اثرگذار باشد و مقاومت مردم را سست و تخریب کند.

وی افزود: خوشبختانه صداوسیما موفق شده با برنامه‌های هوشمندانه و بصیرت‌افزا روحیه مقاومت و ایستادگی مردم را تقویت و فتنه‌های دشمن را در این زمینه شناسایی و خنثی کند.

آقاي علی‌عسکری تأکید کرد: تحت دیدگاه‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مقاومت در برابر نظام سلطه در داخل کشور و میان همفکران ما در منطقه تقویت شده است و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران قدرتی منطقه‌ای و جهانی است.

۸۵ درصد تجهیزات صدا و سیما تولید داخل است

در ادامه رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: با وجود همه مشکلات توانستیم تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کنیم، لذا شاهد هستیم که ۸۵ درصد از تجهیزات سازمان تولید داخل است.

وی با بیان اینکه در زمینه ساخت فرستنده‌ها به صد در صد خود کفایی رسیده ایم، افزود: تحریم دشمن در هر زمینه‌ای باعث خودکفایی در آن حوزه می‌شود.

علیدادی گفت: در حال حاضر حدود ۹۶ درصد خراسان رضوی تحت پوشش سازمان صدا و سیما قرار دارد.

برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی به کمک رسانه‌ها احتیاج مبرمی داریم

همچنین علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه امسال اعتبارات استان نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: به جهت اهمیت کار رسانه اعتبارات صدا و سیمای استان را بیش از دو برابر کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد جنگ اقتصادی، اجتماعی دشمن علیه انقلاب اسلامی هستیم، ابراز کرد: دشمن برای رسیدن به اهداف خود از همه ابزار‌ها از جمله رسانه استفاده کرده است.

رزم حسینی با بیان اینکه امروز باید همانند دوران دفاع مقدس با یکدلی و همبستگی توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم، گفت: برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی به کمک رسانه‌ها احتیاج مبرمی داریم.

محسن نصرپور، رئیس صدا و سیمای خراسان رضوی، با اشاره به بهره برداری ۲۰۵ طرح فنی در سازمان صدا و سیمای خراسان رضوی، اظهار کرد: این طرح با هزینه معادل هفت هزار میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ابراز کرد: افتتاح رادیو زیارت بر روی شبکه اف. ام در شهر‌های بیرجند، بجنورد و تهران بزرگ با پوشش ۲۵ درصد جمعیت کشور، پخش تلویزیونی شبکه خراسان رضوی با کیفیت HD و فرستنده پر قدرت اف. ام ثامن از مهمترین این طرح‌هاست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°