پرداخت 29 هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های عمرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:16 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۳۴۵۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
معاون رئیس جمهور گفت: امسال ۲۹ هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های عمرانی کشور پرداخت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان اظهار داشت: میزان پیشرفت کار پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به طور جدی باید توسط دستگاه‌های اجرایی استان مورد بررسی قرار گیرد.
 
نوبخت: ۲۹۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های عمرانی کشور پرداخت شد

معاون رئیس جمهور با اشاره به وضعیت ۱۱ سد لاستیکی گیلان ابراز داشت: طبق آماری که توسط دستگاه اجرایی مرتبط ارائه شد برای تکمیل ۴ سد لاستیکی استان حدود ۶۴ میلیارد تومان توسط دستگاه اجرایی دریافت شد و هم‌اکنون مستلزم ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هستند.

معاون رئیس جمهور افزود: طبق آمار، برای تکمیل ۷ سد لاستیکی دیگر گیلان نیز بالغ بر ۴۱ میلیارد تومان توسط دستگاه اجرایی مرتبط دریافت شد و در حال حاضر حدود ۱۰۵ میلیارد تومان در این زمینه پرداخت شده و میزان پیشرفت سد‌ها نیز به طور میانگین بیش از ۵۵ درصد است.

نوبخت با تأکید بر اینکه میزان پیشرفت اکثر طرح‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان باید به پیشرفت ۱۰۰ درصدی برسد گفت: امروز هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گیلان به بهره‌برداری رسید و مابقی واحد‌ها نیز تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معضل پسماند گیلان را بسیار جدی و نگران‌کننده اعلام کرد و افزود: در فاصله یک یا ۲ ماه گذشته، حدود ۱۸۰ میلیارد تومان تنها برای حل مشکلات پسماند ۳ استان شمالی اختصاص یافت و حل این معضل در اولویت دولت قرار دارد و باید مجموع تلاش‌ها زیادتر شود.

معاون رئیس جمهور، عملکرد کمیته امداد گیلان را در زمینه حل مشکلات محرومان مطلوب ارزیابی کرد و عنوان داشت: کمیته امداد جهت حل مشکلات محرومات اقدامات بسیار تأثیرگذار و مناسبی انجام داده و شاهد برنامه‌های خوب و اصولی در این زمینه بودیم.

نوبخت با اشاره به توسعه کشور و اشتغالزایی خاطرنشان کرد: طرح‌های عمرانی باید در مسیر اقتصاد مقاومتی اجرا شود و انتظار داریم که طرح‌ها و پروژه‌ها رها نشود و یک سایت کلی برای اقتصاد مقاومتی استان طراحی شود تا میزان اشتغالزایی و و پیشرفت پروژه‌ها در آن قابل مشاهده باشد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امسال بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان در راستای تکمیل طرح‌های عمرانی کشور پرداخت شد ابراز داشت: بُعد دیگر در تولید اشتغال، توسعه طرح‌های تولیدی با ارائه تسهیلات بانکی است.

وی با اشاره به اینکه با بهره‌برداری پروژه‌های بالای ۷۰ درصد در استان گیلان حدود ۴ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد: در این راستا، سازمان صمت می‌تواند ۲ هزار فرصت شغلی ایجاد کند و هزار فرصت شغلی نیز مربوط به بخش گردشگری و بخش کشاورزی باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°