افزایش دو برابری اعتبارات بیمه هنرمندان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:08 - يکشنبه 17 فروردين 1399
کد خبر : ۷۴۳۴۶۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سال گذشته بیمه هنرمندان و میزان پرداختی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص دو برابر افزایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید عباس صالحی در اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر صحنه‌ای و دومین جشنواره تئاتر خیابانی استان سمنان اظهار کرد: تئاتر جزو قدیمی‌ترین هنر‌های انسانی است و بشریت وقتی در جمع قرار گرفت، با هنر نمایش با یکدیگر ارتباط برقرار کرد؛ تئاتر هنر زندگی و هنر تاریخ و روابط انسانی است.

وی تصریح کرد: اینکه امروز در کنار یکدیگر گرد آمده و این آیین را برگزار می‌کنیم، نشان می‌دهد که هنر نمایش همچنان زنده و رو به جلو است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: اتفاقات خوبی در استان‌های کشور و در حوزه هنر‌های نمایشی در حال انجام بوده و آمایش هنری در کشور در حال تغییر است.

صالحی بیان کرد: اگر در گذشته فقط از پایتخت افرادی می‌درخشیدند و برجسته می‌شدند، امروز شاهدیم که از صد‌ها شهر این جوشش ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه نمایش حرکت‌های قابل‌توجهی ایجاد شده و این حرکت تجربه‌گرا و رو به رشد است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: هنر نمایش در کشور ما در حال جهش سریع بوده و این در شاخه‌های مختلف هنر تئاتر کاملاً محسوس است.

صالحی بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعامل زیادی با هنرمندان کشور داشته و تلاش دارد حداکثر توان و تلاش خود را در این عرصه به انجام رساند.

وی با بیان اینکه ویژگی تئاتر آینگی و شفافیت آن است، گفت: امیدواریم رخداد‌های انجام‌شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور، موجب باقی ماندن و ارتقای کیفیت گروه‌های نمایشی و تحکیم روابط میان هنرمندان و این وزارتخانه شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: تلاش‌های مختلفی همچون بیمه هنرمندان و ... شکل گرفته تا فاصله میان هنرمندان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاهش یابد.

صالحی تأکید کرد: در سال گذشته بیمه هنرمندان و میزان پرداختی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص دو برابر افزایش یافت.

وی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا مشکلات هنرمندان استان سمنان رفع شود و تعهدات این جشنواره به انجام رسد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۸°