تازه ترین آمار خسارات مادی و جانی زلزله "میانه"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:23 - جمعه 14 آذر 1399
کد خبر : ۷۴۳۶۰۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
معاون بازسازی سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه امکانات شهری و روستایی منطقه (آب، برق و گاز)برقرار و شرایط رو به پایداری است، گفت: کمتر از 30 درصد از مصدومین زلزله در بیمارستان ها بستری هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمد فرید لطیفی" در گفتگو با ۱۸:۳۰ با بیان اینکه در زلزله شب گذشته ۵ نفر از هموطنان جان باخته اند، گفت: از حدود ۵۰۰ نفر مجروح ۳۰ درصد آنان در بیمارستان‌ها بستری هستند.

معاون بازسازی سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه در زیر ساخت‌های شهری و روستایی در حال حاضر امکانات گاز، آب و برق ساکنان منطقه برقرار است.

لطیفی با بیان اینکه مردم منطقه شب گذشته را سخت پشت سرگذاشتند افزود: در حال حاضر شرایط زلزله دیدگان عادی شده است.
معاون بازسازی سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه بزرگترین پس لرزه در عمق ۶ کیلومتری زمین بوده است افزود: آخرین پس لرزه ۴.۸ ریشتر بوده است.
 
محمد فرید لطیفی گفت: ساختمان‌هایی که سازه‌ی محکمی دارد مشکلی برای اسکان ندارد.
او توصیه کرد در صورت ایمن بودن ساختمان‌ها مردم با حفظ آرامش در منازل خود مستقر شوند.

لطیفی گفت: هموطنان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از معابر معرفی شده امداد و نجات و هلال احمر ارسال کنند. تجربه نشان داده است که کمک های غیر نقدی برخی مواقع بلااستفاده و غیر ضروری است.

"پورمحمدی" استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط تلفنی گفت: علت کاهش تلفات و خسارت‌ها در این زلزله را کانون ۸ کیلومتری عمق این زلزله دانست. کانون این زلزله "ترکمنچای" و "وَرنَکِش" است.
 
او افزود: هموطنانی که که منازل آنها تخریب شده یا امن نیست در دو مدرسه ودر چادر های اسکان یافته اند.
او گفت: فردا شنبه کانکس های سفارش داده شده به منطقه می رسند.
 
او با بیان اینکه 40 پس لرزه را پشت سر گذاشته ایم، افزود: مردم از اعلام حضوری برای کمک به زلزله زدگان خودداری کنند و کار را به گروههای کاری تقسیم شده واگذار کنند.


سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام اینکه ۳۴ گروه امداد و نجات در وحله اول برای نجات در منطقه حضور یافتند، گفت: اولویت بعد، اسکان اضطراری و ارسال امکانات اولیه و سبد غذایی است.
 
سلیمی با بیان اینکه یک هزار صد خانوار در دو مدرسه بعنوان اردگاه اضطراری مستقر هستند، افزود: بهترین کمک حضور نداشتن کسانی است که در عملیات امداد و نجات مسئولیتی ندارد، است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۱°