خاطرات آموزشی مدال آوران المپیک

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:36 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۷۴۳۶۴۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
مدال آوران المپیک همزبان، نداشتن برنامه منسجم و بلندمدت، حمایت ناکافی از ورزشکاران و بی ثباتی مدیریت ورزشی را از علل ناکامی ورزشکاران ایران در بازیهای المپیک دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  علیرضا حیدری دارنده نشان برنز المپیک آتن در برنامه نبض شبه خبر با اشاره به اهمیت بازی‌های المپیک که هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود، ضمن تاکید بر لزوم آمادگی روحی و روانی ورزشکاران گفت: متاسفانه ورزش ما شخص محور است و برنامه محور نیست و اکثر مدیران غیر ورزشی اند و ثبات مدیریتی هم نداریم و این‌ها به ورزش ما آسیب جدی می‌زند. او با بیان خاطره‌ای از المپیک تلنگری به مدیران ورزشی زد:
نصیر شلال دارنده نشان نقره المپیک لندن در رشته وزنه برداری نیز با بیان مدیریت اضطراب ورزشکاران و تقویت روحی و روانی ورزشکاران پیش از بازی‌های المپیک و حین مسابقات گفت: بخش عمده‌ای از موفقیت‌های ورزشی کشور را خود ورزشکاران با استعداد‌های خود و مربیان شان بر عهده دارند و برنامه ریزی جایگاهی در ورزش ایران ندارد:
یوسف کرمی دارنده نشان برنز المپیک آتن در رشته تکواندو هم المپیک را میدانی سخت و بزرگ دانست و لزوم آماده کردن ورزشکاران را از لحاظ روحی و روانی برای این مسابقات ضروری دانست.
او نیز مشکلات آموزشی و نبود برنامه ریزی را یادآور شد و گفت: متاسفانه اغلب مربیان هم دانششان به روز نیست و فدراسیون‌ها باید برای این موضوع برنامه ریزی کنند.
او هم با تعریف خاطره‌ای به ضعف‌های مدیریت ورزشی و ورزشکاران در مسابقات مهم اشاره داشت:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°