دلایل بالا بودن قیمت کالاها با توجه به کاهش نرخ ارز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:22 - پنجشنبه 01 آبان 1399
کد خبر : ۷۴۳۸۶۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در تشریح عوامل دخیل در بالاماندن قیمت ها گفت: هنوز نتیجه‌ای از سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار در خصوص بازنگری قیمت‌ها به تعزیرات واصل نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسفنانی در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر در برنامه پیگیری گفت: باتوجه به اینکه قیمت‌هایی که قبلا برای بسیاری از کالا‌ها در نظر گرفته شده و آن‌هایی که تثبیتی هستند، یا آن‌هایی که عرضه و تقاضا مبنای قیمت گذاری آن‌ها بوده و افزایش قیمت آن‌ها ناشی از افزایش قیمت ارز بوده، حالا با توجه به کاهش قیمت ارز و کاهش هزینه در تامین مواد اولیه کالا‌هایی که با ارز وارد کردند، بنابراین قیمت امروز قیمت واقعی نیست.

او ادامه داد: در شرایط فعلی باید در قیمت‌ها تجدیدنظر صورت بگیرد و طبق قانون آنچه که قیمت گذاری می‌شود از سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار و یا سایر مراجعی که گاهی در قیمت گذاری دخیل هستند مبنای تعزیرات قرار می‌گیرد و اگر بالاتر از آن بفروشند ما پرونده تشکیل می‌دهیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در پاسخ به اینکه آیا نهاد‌های مسئول برای بازنگری قیمت‌ها ورود کرده اند یا خیر، خاطرنشان کرد: هنوز نتیجه‌ای از سوی سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار در خصوص بازنگری قیمت‌ها به تعزیرات واصل نشده است و ما پیگیر هستیم تا نامه‌ای به این دو نهاد ارسال کنیم تا نسبت به بازنگری قیمت‌ها در شرایط جدید اقدام کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۲°